MotoNews.pl

Infiniti Q70 po liftingu i z silnikiem 2.2d już w Polsce

09 lutego 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Infiniti Q70 6

Do salonów w Polsce przyjechały już pierwsze egzemplarze luksusowego sedana Q70 na rok 2015. Linia ta charakteryzuje się atrakcyjną ceną wersji podstawowej, niską emisją CO2, bogatszym wyposażeniem (w tym pełnym oświetleniem w technologii LED) oraz nowym, śmiałym i spójnym dla całej gamy Infiniti wyglądem.

Zmodyfikowaną linię otwiera nowy Q70 2.2 d, wyposażony w czterocylindrowy silnik Diesla, opracowany w ramach współpracy strategicznej Infiniti z firmą Daimler.

Nowy silnik Diesla 2,2 w Q70, sprzężony ze standardową siedmiobiegową przekładnią automatyczną, dla której w niektórych wersjach dostępne są łopatka zmiany biegu przy kierownicy, emituje jedynie 129 g CO2 na kilometr, oferując przy tym moc 170 KM i moment obrotowy wynoszący niebagatelne 400 Nm.

Nowy Q70 2.2d zastępuje w gamie Q70 dotychczasowy model z 3,0-litrowym silnikiem Diesla V6. Jego ceny zaczynają się od 189 000 złotych. Nawet ta najniższa w gamie wersja wyposażona jest w pełne reflektory w technologii LED, chromowe akcenty na przednim grillu, kamerę cofania, przednie i tylne czujniki parkowania, osiemnastocalowe felgi, zgodnie z typową dla Infiniti, bogatą specyfikacją standardową.

Użytkowników biznesowych zainteresuje z pewnością nie tylko nowa cena i niska emisja spalin, ale system nawigacji Connectiviti+, będący wyposażeniem standardowym wersji reprezentacyjnych Executive, przy których opracowywaniu wzorowano się na sukcesie wersji Executive modelu Infiniti Q50.

Ceny Q70 2.2 d Executive zaczynają się od 199 300 złotych. Jeszcze bardziej komfortowa wersja Premium Executive, z takimi elementami dodatkowymi, jak pełna tapicerka skórzana oraz podgrzewane i wentylowane przednie fotele, kosztuje od 210 300 złotych.

W nowej linii jest ponadto wersja Sport − charakteryzująca się między innymi jeszcze bardziej ekspresyjnym wyglądem, ulepszonym podwoziem i dwudziestocalowymi kołami, a także nowy pakiet Tech.

Na pakiet Tech, dostępny w wybranych wersjach Premium i Sport, składa się między innymi Dynamiczna Tarcza Bezpieczeństwa Infiniti (z inteligentnym tempomatem, systemami zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu i eliminacji martwego pola), system nagłośnieniowy Bose Premium Surround Sound oraz panoramiczna kamera 360°, ułatwiającą parkowanie, z funkcją wykrywania ruchomych obiektów.

Q70 na rok 2015 jest dostępny nie tylko z nowym silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra, ale też z silnikiem benzynowym V6 3,7 l. Jest także – dla wersji flagowej – wyróżniona wieloma nagrodami jednostką hybrydową z systemem Infiniti Direct Response Hybrid. W nowym Q70 Hybrid wykorzystano udoskonalenia, wprowadzone wcześniej w Q50S Hybrid, dzięki czemu oferuje ona jeszcze lepsze osiągi − przyspieszenie od 0-100 km/h w jedyne 5,3 sekundy i większą wydajność, przy obniżonej emisji CO2 na poziomie 145 g/km.

Najnowsze wersje Q70, które miały swój europejski debiut podczas październikowego Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego, udoskonalono nie tylko wewnątrz (poprawiając kulturę pracy silnika i komfort jazdy), ale i na zewnątrz. Nowy, bardziej wyrazisty wygląd przedniego i tylnego zderzaka podkreśla kuszący kształt, a równocześnie zbliża Q70 do nowego wyglądu całej gamy, zainicjowanego modelem Q50. Charakterystycznym elementem stylistycznym Infiniti pozostają reflektory, ale dla modeli nowej gamy są one w pełni skonstruowane w technologii LED. Podobnie jak światła tylne.

Zdjęcia: Infiniti