MotoNews.pl

Znamy ceny Infiniti Q60 – sportowego coupe premium

06 września 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Infiniti-Q60-1

Znamy już ceny Infiniti Q60. To nowy model będący sportowym coupe premium. Auto miało swoją światową premierę na początku tego roku, podczas salonu NAIAS w Detroit. Już w październiku do sprzedaży w Europie trafi wersja z dwulitrowym, czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem. Benzynowa jednostka napędowa będzie wyróżniać się  mocą 211 KM. Cena Infiniti Q60 w tym wariancie, w podstawowej specyfikacji wynosi 184 600 złotych. Mocniejsza wersja Q60, wyposażona w trzylitrowy silnik V6 twin-turbo o mocy 405 KM pojawi się w europejskich salonach Infiniti w późniejszym terminie.

Ceny Infiniti Q60 mają swoje uzasadnienie

Q60 ma dostarczać kierowcy prawdziwie ekscytujących, sportowych wrażeń z jazdy, właściwych modelom coupe.  Jednocześnie ma zachować unikatową równowagę między pewnością prowadzenia i komfortem. Wynika ona z najlepszych w klasie reakcji na ruchy kierownicą oraz zwrotności. Kluczową rolę odgrywa tu nowe, elektronicznie sterowane zawieszenie dynamiczne (Dynamic Digital Suspension). Komfort jazdy to również efekt pracy nowego, specjalnie opracowanego zestawu amortyzatorów.

Zastosowany w Q60 system bezpośredniego kierowania adaptacyjnego drugiej generacji (Direct Adaptive Steering) zapewnia precyzję i komfort kierowania. Doskonale także przekazuje informacje zwrotne z drogi. Przełącznik trybu jazdy (DMS – Drive Mode Selector) umożliwia kierowcy personalizowanie i precyzyjne dopasowywanie reakcji i odczuwania układu kierowniczego do własnych preferencji i okresowych potrzeb.

Zdjęcia: Infiniti