MotoNews.pl

Skoda na Poznań Motor Show

10 kwietnia 2015

Skoda 2

Marka Skoda na poznańskiej wystawie prezentuje swoje najnowsze modele: Skody Fabia i Fabia Combi, Octavia Scout, Octavia RS, Octavia 4×4 w wersji liftback, a także Skodę Yeti Outdoor i Skodę Rapid. Odrobinę artystycznego akcentu nada pomalowana przez portugalskiego artystę Armando Gomesa Fabia Street Art, a odzwierciedleniem sportowego charakteru będą modele w wersjach Monte Carlo – Rapid Spaceback, Citigo i Yeti, które powstały na fali sukcesów czeskiej marki w motorsporcie.

Targi Poznań Motor Show są też pierwszą okazją w Polsce do zobaczenia wzbudzającego ogromne emocje modelu, który na polskim rynku będzie oferowany od lipca bieżącego roku. Mowa o najnowszej Skodzie Superb, która stanie na stoisku marki obok swojego pokrytego czarnym lakierem protoplasty – modelu Superb 3000.

Prezentowany w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich model, zbudowany w 1939 roku, napędzany jest bardzo innowacyjnym – jak na tamte czasy – silnikiem górnozaworowym z układem rozrządu OHV, co wskazuje na fakt, że Skoda miała odwagę i możliwości do wprowadzania najnowocześniejszych rozwiązań, już wtedy mających na celu połączenie wysokich osiągów z obniżonym zużyciem paliwa. Historyczny pojazd będzie stanowił doskonałe tło dla premiery najnowszej generacji flagowego produktu czeskiego producenta: to właśnie pierwsza seria modeli Superb produkowana w latach 1934–1949 miała kluczowy wpływ na osiągnięcie przez Skodę pozycji numer 1 na rodzimym rynku przed II wojną światową i awans do światowej czołówki przemysłu motoryzacyjnego.

Rok 2015 jest dla marki wyjątkowy. Jako jeden z najstarszych producentów samochodów na świecie, firma obchodzi swoje 120 urodziny. To właśnie ponad wiek temu, dwaj pionierzy automobilizmu i założyciele Skody, Václav Laurin i Václav Klement, rozpoczęli najpierw budowę rowerów, potem motocykli i w końcu automobili. Z okazji jubileuszu czeski producent samochodów przygotował nowe, atrakcyjne modele specjalne „Edition”, a jeden z nich – Skodę Rapid Spaceback mogą podziwiać goście targów.

Dodatkowo, podczas tegorocznych targów Motor Show, instruktorzy Skoda Auto Szkoła wraz z animatorami z Innowacyjnego Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab prowadzi działania edukacyjno-informacyjne budujące świadomość rowerzystów. Specjalne pokazy dla pasjonatów rowerowych wycieczek przeprowadzi też Akademia Michała Kwiatkowskiego – Copernicus.

Uzupełnieniem atrakcji dla zwiedzających jest przygotowana specjalnie dla nich strefa rozrywki, gdzie czekają konkursy i atrakcyjne nagrody do wygrania. Uczestnicy targów mogą poznać historię marki i odpowiedź na pytanie, co przedstawia logo marki, a także zrobić sobie zdjęcie ze Skodą Fabia i otrzymać atrakcyjny upominek, który swoimi barwami nawiązuje do color conceptu, będącego w ofercie tego modelu. Na stoisku można także przekonać się, które ze 125 kombinacji kolorystycznych młodszej Fabii pasują do określonego typu urody.

Zdjęcia: Skoda