MotoNews.pl

Skoda Fabia Combi R5 nad Woerthersee

13 maja 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Skoda Fabia Combi R5 2

Nowa Skoda Fabia R5 wywołała niemałą sensację podczas swojego pierwszego w historii rajdu. Zespół Skody przywiózł do domu pewne zwycięstwo z rajdu Sumava Klatovy. Podczas imprezy GTI nad Woerthersee, Skoda Fabia R5 zostanie zaprezentowana w wersji kombi. Światowa premiera konceptu odbędzie się na 34. spotkaniu GTI nad Woerthersee w dniach 13-16 maja 2015 roku. Skoda zaprezentuje tam Fabię R5, razem z trzema innymi samochodami sportowymi tej marki.

Aż dwieście tysięcy miłośników tuningu i sportów motorowych przybędzie na coroczne spotkanie nad Woerthersee, które w tym roku odbędzie się w dniach 13-16 maja, by oddać się swojej pasji do szybkich samochodów. To będzie już szósty raz, gdy Skoda zaprezentuje tam swoje sportowe modele – w tym roku aż pięć.

Projektanci Skody specjalnie na tę okazję dokonali reinterpretacji Fabii R5. Powstał dzięki temu samochód pokazowy – Skoda Fabia R5 Combi. Pomalowana w kolorach zielonym, białym i czarnym Skoda Fabia Combi R5 wjedzie na scenę na 18-calowych kołach. Z przodu, jej potężne zderzaki i szeroki wlot powietrza świadczą o ambicjach bojowych samochodu. Szerokie błotniki, olbrzymi tylny zderzak oraz tył zakończony spoilerem dopełniają wrażenia drapieżności.

Sportowe nadwozie Fabii R5 Combi skrywa supernowoczesny silnik turbo o pojemności 1,6 litra, napęd na cztery koła oraz sekwencyjną skrzynię biegów o pięciu przełożeniach.

Tuż po pierwszym, bardzo udanym rajdzie swojego nowego modelu, Skoda zamierza dodatkowo zaprezentować „oryginał” Fabii R5 na GTI nad Woerthersee. Pod koniec kwietnia Skoda świętowała światową premierę rajdowej Fabii olśniewającym zwycięstwem podczas otwarcia tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Czech.

Samochód, za kierownicą którego siedział mistrz rajdów Azji i Pacyfiku, Jan Kopecký, okazał się zarówno szybki, jak i niezawodny. Fabia R5 technicznie opiera się na nowym modelu Skody Fabia i jest następcą Fabii Super 2000, która jest uznawana za jeden z najbardziej udanych samochodów rajdowych w historii.

Zdjęcia: Skoda