MotoNews.pl

Nissan zamienił elektrycznego e-NV200 w ekstremalnego PART e-VANa

08 czerwca 2015

Marka, model | ,
Nissan e-NV200 6

Nissan zmienił w 100% elektrycznego e-NV200 w ekstremalny wóz imprezowy. Samochód – PART e-VAN oparty na w 100% elektrycznym e‑NV200 – pojawił się przed Stadionem Olimpijskim w Berlinie w związku z rozegranym w sobotę finałem UEFA Champions League.

Do atrybutów wyróżniających tego wyjątkowego vana należy między innymi zamontowana na jego dachu kula dyskotekowa z panelami słonecznymi, która zamienia światło dzienne na energię do zasilania wyposażenia pojazdu. W PART e-VANie znaleźć można także system rozszerzonej rzeczywistości, dzięki któremu można sobie zrobić zdjęcie z własnej wirtualnej imprezy i umieścić je na portalu społecznościowym, a także specjalny system audio umożliwiający zorganizowanie cichej dyskoteki, której uczestnicy bawią się w słuchawkach na uszach.

Prawie rok po uruchomieniu produkcji modelu e-NV200 w Barcelonie Nissan zaprezentował możliwości indywidualizacji tego elektrycznego vana na przykładzie imprezowego PART e‑VANa. W ten sposób firma chce dotrzeć do potencjalnych klientów z komunikatem, że innowacyjność może służyć zarówno biznesowi, jak i wzbudzaniu emocji.

Po berlińskim debiucie PART e‑VAN uda się w trasę po całej Europie. Następny przystanek zaplanowano w Le Mans, podczas słynnego 24‑godzinnego wyścigu długodystansowego.

Bastien Schupp, wiceprezes ds. marketingu w Nissan Europe, powiedział:

„PART e‑VAN to podsumowanie wartości Nissana – innowacyjności i emocji dla wszystkich. Jakie inne miejsce byłoby lepsze na prezentację imprezowego vana niż finał UEFA Champions League – jedno z najwspanialszych sportowych wydarzeń na świecie. Firma Nissan po raz kolejny dowiodła swojego zaangażowania w ideę samochodów elektrycznych. Na Stadionie Olimpijskim zelektryzowaliśmy Berlin w 100% elektrycznym e‑NV200, a energia wytworzona przez naszych fanów będzie dla nas inspiracją do kolejnych innowacji”.

Najważniejsze cechy imprezowego vana:

  • Kabina DJ‑a na dachu oraz system audio z funkcją „słuchawkowej” dyskoteki,
  • Dyskotekowa kula z panelami słonecznymi na dachu, zasilająca energią wyposażenie vana,
  • Maszyna do koktajli serwująca drinki z… prądem,
  • Dwa niezależne ekrany do rozszerzonej rzeczywistości na bocznych ścianach pojazdu, umożliwiające urządzenie własnej, wirtualnej imprezy,
  • Oświetlona diodami podłoga do tańca z tyłu samochodu,
  • Lodówka na napoje,
  • Podświetlana wiata o wysokości 6 metrów.

Zdjęcia: Nissan