MotoNews.pl

Showcar Fiata na aukcji w celach charytatywnych

23 lipca 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Fiat 500 3

Nowa 500-ka była gwiazdą „I Defend Gala 2015″ w Monte Carlo, pierwszej edycji dobroczynnej imprezy, z której dochód przeznaczony jest na rzecz „Robert F. Kennedy Human Rights Europe”, organizacji walczącej o prawa człowieka.

Najważniejsze projekty fundacji skupiają się na sile jednostki i przewidują wsparcie dla obrońców praw człowieka za pośrednictwem strategicznych umów o partnerstwie. Grupa FCA jest od zawsze zaangażowana w bieżące tematy związane ze zrównoważoną mobilnością oraz nauczaniem szkolnym, które wspiera licznymi projektami.

W „I Defend Gala 2015″ udział wzięła nowa 500-ka: ikona światowej motoryzacji sprzedawana w ponad 100 krajach, a tym samym, jako reprezentantka całego środowiska FCA, w którym w doskonałej harmonii funkcjonują różne narodowości i kultury.

Kluczowym momentem wieczoru było przekazanie na aukcję pierwszego egzemplarza nowego Fiata 500, który opuścił linie montażową i który podczas gali został wystawiony na aukcję. Samochód ten to kabriolet w kolorze lodowej bieli z silnikiem 1.2 l, 69 KM, w wersji Lounge. Dzięki zdolnościom i talentowi Stefano Conticelli, umbryjskiego rzemieślnika, egzemplarz ten stał się naprawdę wyjątkowy. Conticelli w swojej maestrii, tak samo jak nowa 500-ka, potrafił wyrazić doskonałość włoskiego produktu. Nadwozie tego samochodu zostało zindywidualizowane przy użyciu cielęcej skóry, poddanej obróbce w taki sposób, aby była odporna na czynniki atmosferyczne. Kolor skóry – naturalny miód – uwydatniający kultowe symbole marki, pojawia się na takich elementach, jak: nadkole, lampy tylne, reflektory przednie i nad chromowanymi „wąsami”. Z takiej samej skóry tego samego koloru jest koszyk piknikowy, zamocowany na drzwiach tylnych, natomiast obudowy lusterek wykonane są z mahoniu. Zastosowanie tego ostatniego, wraz z turkusowym profilem aplikacji oraz linią, która biegnie pod szybami, są hołdem oddanym słynnym motorówkom Riva.

Pierwsza, prestiżowa gala dobroczynna była połączeniem sztuki z różnych dziedzin życia i gościła znanych ludzi oraz wybitnych przedstawicieli światowej kultury, nieustających w wysiłkach dążących do zachowania etyki i poszanowania praw człowieka. Wieczór poprowadziła Kerry Kennedy, córka Roberta Kennedy’ego, aktywistka i pisarka, prezes fundacji „Robert F. Kennedy Human Rights”. Po jej wystąpieniu rozpoczęła się licytacja: dziesięć sesji, w których licytowane były cenne i wyselekcjonowane dzieła, takie jak na przykład zdjęcia znanego fotografa amerykańskiego Harry’ego Bensona oraz dzieło Michelangelo Pistoletto.

Gala pozostawiła niezatarte wspomnienia w pamięci ponad 200 gości z całego świata, tego pokroju, co aktor Martin Sheen czy znana, włoska aktorka i prezenterka telewizyjna Giorgia Surina.
W trakcie wieczoru, odbyła się również licytacja 30 innych przedmiotów w ramach systemu silent auction, prowadzonych za pośrednictwem cyfrowych urządzeń do licytowania tych niezwykłych dzieł. W tle gościom towarzyszyły dźwięki muzyki Ilarii della Bidia oraz odczyty na temat życia obrońców praw człowieka. Wreszcie, przedstawione zostały działania ukierunkowane na promowanie ideałów tolerancji na rzecz swobodnej wymiany myśli oraz wolności słowa.

Zdjęcia: Fiat