MotoNews.pl

Największy światowy zlot miłośników Citroena 2CV w Polsce

29 lipca 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Citroen 1

W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia br. wszyscy miłośnicy Citroëna 2CV spotykają się w Polsce, w Toruniu, z okazji 21. światowego zlotu popularnych „kaczek”. Ta organizowana od 1975 roku impreza jest największym światowym spotkaniem właścicieli i sympatyków kultowego modelu. Przez tydzień całe miasto będzie żyć w rytmie tego kultowego modelu Citroena, symbolu optymizmu i wolności.

Tegoroczna edycja zlotu fanów Citroena 2CV odbywa się w Toruniu, jednym z najpiękniejszych miast północnej Polski. Ta jedyna w swoim rodzaju impreza przyciąga z każdym rokiem ogromną liczbę osób: zloty odbywające się w 2011 roku we Francji i w 2013 roku w Hiszpanii, gdzie 2CV cieszy się ogromną popularnością, gromadziły każdorazowo ponad 20 tys. uczestników, bijąc wszelkie rekordy popularności. Na tegoroczną 21. edycję ma zjechać 1757 Citroenów 2CV i 3514 uczestników z całego świata.

Miłośnicy modelu, członkowie klubów 2CV i osoby prywatne przybyli na miejsce, aby podziwiać różne wersje tego najbardziej charyzmatycznego i bestsellerowego modelu Marki, który w ciągu 42 lat produkcji został sprzedany w ponad 5 milionach egzemplarzy. To spotkanie jest okazją do rozmów na temat wspólnej pasji i przeżycia kilku dni w rytmie 2CV, który uosabia wyjątkową filozofię życia!

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję odwiedzić ekspozycję, której bohaterami będą kultowe modele marki. Kolekcjonerzy Citroënów i członkowie stowarzyszenia Amicale Citroën Internationale (ACI) będą również mieli okazję do wzięcia udziału w szeregu zawodów, takich jak wyścigi terenowe i torowe czy też konkursy demontażu-montażu 2CV, pozwalające uzmysłowić sobie wszechstronność tego kultowego modelu. W ramach zlotu zorganizowane będą również giełdy wymiany, a także konkursy elegancji, w których 2CV stanie w szranki z innymi legendarnymi modelami Marki, takimi jak Ami 6, Ami 8, Dyane czy Méhari.

Oficjalną walutą zlotu jest citron, który obowiązuje na terenie całego miasteczka zlotu. Euro oraz złotówki można wymienić na citrony w 4 kantorach zlokalizowanych w Motoparku.

Dla wielu uczestników to spotkanie ma również posmak osobistej przygody, jako że część kolekcjonerów zdecydowała się przebyć wspólnie drogę do Polski za kierownicą swoich 2CV.
Niektórzy spośród nich kontynuować będą podróż również po zlocie, w ramach wyjątkowego, zorganizowanego specjalnie dla uczestników, dwudniowego rajdu 2CV. Będą oni mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z pięknem Morza Bałtyckiego w przyjaznej, sportowej atmosferze, zgodnej z filozofią tego popularnego modelu.

 

Zdjęcia: Citroen