MotoNews.pl

Nowy, koncepcyjny Citroen Cactus M

02 września 2015

Citroen Cactus M 4

Z okazji Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie Citroen zaprezentuje w ramach światowej premiery swój nowy samochód koncepcyjny zainspirowany modelem Mehari: Citroen Cactus M. Nowy concept car Citroena stanowi „outdoorową” interpretację modelu C4 Cactus, pełną świeżości i optymizmu. Oprócz oryginalnego designu, auto doskonale oddaje styl życia, który w przypadku Citroena oznacza koncentrację na przyjemności spędzania wolnego czasu. Doskonale radzący sobie w każdym terenie i w każdej sytuacji concept car Citroen Cactus M przywołuje na myśl skojarzenia ze swobodą, ucieczką od codzienności i dobrym samopoczuciem.

Styl samochodu koncepcyjnego Cactus M, jest jeszcze bardziej terenowy niż w Citroenie C4 Cactus. Wyraźnie widoczne jest także pokrewieństwo z concept carem Citroen Aircross, zaprezentowanym podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju w kwietniu br. Mocno zarysowane wokół kół błotniki podkreślają muskularną budowę tego auta. Bardziej pionowo ustawiona przednia szyba, wysoko poprowadzona linia okien i koła o zwiększonej średnicy podkreślają rekreacyjny charakter. Drzwi wykonane są z plastiku i są lekkie i bezpieczne zarazem – stanowią znak rozpoznawczy modelu. To rozwiązanie nieodparcie kojarzy się z kultowym modelem Mehari – samochodem, który mógł dotrzeć praktycznie wszędzie. Całkowicie otwarta kabina Citroena Cactus M umożliwia wsiadanie na tylne siedzenia przeskakując z boku nadwozia i opierając się na umieszczonej w tylnej części nakładce. W tym modelu nic nie oddziela pasażerów od otaczającego ich świata.

Pomysłowy i na wskroś rekreacyjny
Dzięki przyjętej koncepcji, Citroen Cactus M jest idealnym samochodem do spędzania wolnego czasu. Design wnętrza stanowi doskonałą ilustrację zastosowania zaawansowanych technologicznie materiałów wykorzystywanych w aktywnym spędzaniu czasu w plenerze. Aby ułatwić korzystanie z auta bez ograniczeń, jego wnętrze zostało w całości przystosowane do mycia strumieniem wody dzięki umieszczonym we wnękach na nogi odpływom. Nawiązujące do świata surfingu siedzenia zostały zaprojektowane na kształt kombinezonów i są pokryte barwnym tworzywem neoprenowym, zapewniającym odpowiedni komfort i szczelność. Citroen Cactus M wyróżnia się również możliwościami aranżacji wnętrza, jakie zapewnia m.in. specjalna konstrukcja dachu, umożliwiająca pasażerom załadunek ich sprzętu (wakeboard, deska windsurfingowa…). Wszystko zaprojektowano tak, aby zapewnić maksimum wygody i komfortu psychicznego.

Swobodna jazda w każdym terenie
Citroen Cactus M został stworzony do ucieczki od codzienności, eksploracji i odkrywania nowych terenów. Niezależnie od charakteru wyprawy, pogody czy warunków drogowych, wszystko zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu pasażerom komfortu podróżowania. System Grip Control pozwala uzyskać optymalną przyczepność w każdym terenie i swobodnie poruszać się po bezdrożach. Citroen Cactus M to również niczym nieograniczona swoboda dzięki możliwości zmiany aranżacji wnętrza kabiny, której siedzenia można przekształcić w kuszetki oraz nakryciu dachu, które może posłużyć za namiot. Nakrycie te, wsparte na innowacyjnym, pompowanym stelażu, zapewnia również skuteczną ochronę w czasie deszczu. Citroen Cactus M, to również przydatne na co dzień technologie pokładowe ze wszystkimi użytecznymi elementami wyposażenia z modelu C4 Cactus (dotykowy tablet, zmiana biegów z systemem Easypush…).

Koncepcyjny Citroen CactusM stanowi współczesną interpretację wartości, które doprowadziły do stworzenia modelu Méhari. Wartości takich, jak komfort, dobre samopoczucie i aktywne spędzanie wolnego czasu, od zawsze przyświecających Citroenowi. Cactus M, prezentowany obok modelu C4 Cactus i samochodu koncepcyjnego Aircross, stanowi doskonałą ilustrację witalności i spójności marki.

Zdjęcia: Citroen