MotoNews.pl

Kia prezentuje nowe modele Sportage i Optima na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA 2015 we Frankfurcie

16 września 2015

Marka, model | , ,
Kia Sportage 5

Kia Motors zaprezentowała na 66. Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA 2015 we Frankfurcie zupełnie nowy model Kia Sportage i zupełnie nowy model Kia Optima w europejskiej specyfikacji.

Nowa Kia Sportage ma we Frankfurcie swą światową premierę, podczas gdy Kia Optima – pokazana po raz pierwszy w kwietniu tego roku w USA – została po raz pierwszy zaprezentowana w europejskiej specyfikacji produkcyjnej.

Obok tych dwóch zupełnie nowych samochodów, Kia prezentuje również odświeżoną paletę samochodów Kia cee’d oraz nowości techniczne marki w dziedzinie technologii napędowych – zupełnie nowy silnik 1.0 T-GDI (turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem) oraz nowo opracowaną przez markę, 7-stopniową skrzynię biegów DCT (dwusprzęgłowa przekładnia).

Światowa premiera nowej generacji modelu Kia Sportage
Kia Motors zdejmuje maskowanie i ujawnia zupełnie nowy model Kia Sportage, który świętuje swą światową premierę na tegorocznym salonie IAA. Sportage czwartej generacji ściśle nawiązuje do poprzednika, który odniósł ogromny sukces, ale proponując zupełnie nowy, bardzo atrakcyjny design nadwozia, cały szereg nowych zaawansowanych technologii i jeszcze wyższy poziom jakościowy.

Od nowa zaprojektowane wnętrze wykonano z materiałów najwyższej jakości zarezerwowanych dotąd dla marek premium. Nowoczesna stylistyka cechująca się wzorową funkcjonalnością oraz cały szereg opcji podnoszących komfort, wygodę użytkowania i bezpieczeństwo tworzy idealne miejsce do spędzania wewnątrz czasu podczas długich i krótkich podróży. Cała gama nowych i zoptymalizowanych silników oraz skrzyń biegów zapewni wyższą wydajność i lepsze osiągi – a zarazem lepszą charakterystykę jezdną, prowadzenie i resorowanie.

Po raz pierwszy także nabywcy Kia Sportage będą mogli wyspecyfikować swe auto w wersji „GT Line”. Zaprojektowany i skomponowany specjalnie z myślą o tych, którzy chcą, by ich Sportage zapewniał bardziej sportowe doznania z jazdy, pakiet GT Line w niczym nie narusza ogromnej funkcjonalności i wszechstronności seryjnego modelu Kia Sportage, przydając mu zarazem większej wyrazistości, zarówno wizualnie, jak i dynamicznie, co przemawia do klientów pożądających takich cech.

Nowa Kia Sportage pozostaje najlepiej sprzedającym się modelem marki w Europie, odpowiadającym za przeszło jedną czwartą europejskiej sprzedaży koncernu Kia. Nowy model wejdzie do sprzedaży w Europie w 1 kwartale roku 2016.

Nowa Kia Optima zaprezentowana w europejskiej specyfikacji

Pokazana po raz pierwszy na frankfurckim salonie samochodowym, nowa Kia Optima odegra ważną rolę w palecie modelowej Kia Motors Europe, jako że zdobędzie dla marki wielu nowych klientów.

Od premiery trzeciej generacji modelu w roku 2010, dzięki wyrazistemu wyglądowi, wysokiej jakości wykończenia wnętrza i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, Optima stanowiła świeżą, zupełnie inną od rywali ofertę w segmencie D. Nowa Optima rozwija koncepcję poprzedniego modelu, który odnosił poważne sukcesy na całym świecie, proponując nowoczesny design nadwozia, śmiałą stylistykę kabiny zapewniającej jeszcze więcej przestrzeni dla pasażerów, cały szereg nowych rozwiązań technicznych i technologicznych oraz szeroki wybór wydajnych jednostek napędowych.

Zachowując sportowy image modelu, który pomógł Optimie stać się jednym z najlepiej sprzedawanych modeli marki Kia na świecie, nowy model uczyniono jeszcze dojrzalszym, bardziej wyrafinowanym, a przy tym jeszcze bardziej poprawiono charakterystykę jezdną i prowadzenie.

Nowa Optima wejdzie do sprzedaży w Europie w 4. kwartale 2015 r., przy czym jesienią 2016 roku jej paleta nadwoziowa zostanie wzbogacona o wersję kombi, a także – po raz pierwszy – sportową wersję GT.

Milion sprzedanych w Europie egzemplarzy: odświeżona Kia cee’d na salonie
Kia Motors Europe przeprowadziła kompleksową operację odświeżenia swego niezwykle popularnego modelu cee’d – modelu, który w ostatnich latach stworzył fundamenty wciąż większych sukcesów firmy w Europie. Bardziej dynamiczne własności jezdne i wyrazista stylistyka nowego cee’da łączą się, w odpowiedzi na rosnące wymagania europejskich klientów, z jeszcze wyższymi standardami jakościowymi.

Europejscy styliści Kia Motors nadali kokpitowi i nadwoziu nowego cee’da wyrazisty, ekscytujący charakter, zaś zespół techniczny zaoferował szerszą paletę silników i skrzyń biegów. Wśród nowości znajdziemy zupełnie nową jednostkę napędową Kia, 3-cylindrowy benzynowy silnik T-GDI, a także całą paletę nowych elementów wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, komfortu jazdy i wygody użytkowania. Zmiany te dotknęły całą gamę cee’da, a więc 5-drzwiowego hatchbacka, kombi oraz 3-drzwiowego pro-cee’da.

Modyfikacje wprowadzone do gamy cee’da obejmują także szereg usprawnień wizualnych i dynamicznych w potężnie zmotoryzowanych modelach cee’d GT oraz pro_cee’d GT. Już dziś auta te wymienia się wśród najbardziej ekscytujących wyglądem samochodów w kompaktowym segmencie „hot-hatch”, a dzięki tym zmianom modele GT jeszcze bardziej zaapelują do emocji nabywców pojazdów tego typu.

Odświeżony model będzie dostępny w nowej specyfikacji GT Line, oferując nabywcom sportowy wygląd i dynamikę modeli GT oraz wszechstronność i praktyczność konwencjonalnych przedstawicieli rodziny modelowej. Specyfikacja GT Line jest dostępna dla wszystkich trzech typów nadwozia – 5-drzwiowego hatchbacka, kombi i 3-drzwiowego hatchbacka pro-cee’d.

Powyższe zmiany w modelu Kia cee’d wprowadzone zostały dokładnie w chwili, gdy Kia zanotowała kolejne wielkie osiągnięcie w swej historii tego modelu, którego produkcja rozpoczęła się w roku 2006. W maju 2015 z taśmy zjechał milionowy egzemplarz modelu Kia cee’d wytworzony w słowackiej fabryce w Żylinie. Model cee’d od chwili rozpoczęcia produkcji 9 lat temu odgrywał i wciąż odgrywa ogromną rolę w globalnym rozwoju i sukcesach marki.

Odświeżony model Kia cee’d oraz nowa specyfikacja GT Line dostępne są w sprzedaży w całej Europie.

Techniczne rarytasy: zupełnie nowy silnik 1.0 T-GDI oraz 7-stopniowa skrzynia DCT
Jeśli chodzi o rozwiązania techniczne, na swym stoisku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA 2015 we Frankfurcie Kia Motors największy nacisk kładzie na najnowsze konstrukcje marki w dziedzinie zespołów napędowych, opracowane samodzielnie w Centrum Badawczo-Rozwojowym marki Namyang w Korei.

¬Zupełnie nowy silnik Kia 1.0 T-GDI to powstała w technologii downsizingu, 3-cylindrowa jednostka napędowa, skonstruowana z myślą o poprawie wydajności paliwowej i emisyjnej, ale zarazem zapewniająca świetne osiągi i natychmiastowe reakcje na polecenia kierowcy. Jako pierwszy z nadchodzących nowych silników w technologii downsizingu, jakie Kia wprowadzi do sprzedaży – debiutuje on w Europie pod maską odświeżonego modelu cee’d. Dzięki nowemu wysokociśnieniowemu systemowi bezpośredniego wtrysku benzyny, zaawansowanym rozwiązaniom w dziedzinie chłodzenia i wydajnemu zespołowi turbodoładowania, nowy 1.0 T-GDI zapewnia natychmiastowe reakcje i bardzo wydajne spalanie benzyny.

Nowy silnik 1.0 T-GDI wpisuje się w proekologiczną strategię Kia Motors w dziedzinie downsizingu jednostek napędowych. Silnik ten w przyszłości będzie oferowany także w innych modelach europejskiej palety samochodów Kia Motors.

W odświeżonej palecie modelu cee’d znajdziemy jeszcze jeden debiut z zakresu techniki: zupełnie nową skrzynię biegów, dwusprzęgłową, 7-stopniową przekładnię DCT. Jest ona dostępna we wszystkich modelach cee’da wyposażonych w odświeżony silnik wysokoprężny 1.6 CRDI, 136 KM. Nowa przekładnia została zaprojektowana tak, by wydajnie przenosiła wyższy moment obrotowy – do 300 Nm – przyczyniając się do wyższej dynamiki jazdy i lepszej ekonomiki paliwowej. Efekt to niskie zużycie paliwa i świetna dynamika podczas pracy w trybie manualnym, a ogromny komfort i płynność pracy w trybie automatycznym.
Nowa skrzynia DCT znajduje również zastosowanie w modelu Carens. Skrzynia DCT pojawi się również w nowej Optimie w połączeniu z silnikiem 1.7 CRDI, w nowym Sportage a w przyszłości także i w innych modelach marki.

Zdjęcia: Kia