MotoNews.pl

Jeszcze lepsze osiągi i najwyższej klasy wyposażenie: Audi SQ5 TDI plus

24 września 2015

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Audi SQ5 TDI plus 4

Audi poszerza paletę modeli serii S. W przyszłym roku w salonach czterech pierścieni pojawi się nowe Audi SQ5 TDI plus. Samochód ten gwarantuje jeszcze lepsze osiągi, oferuje jeszcze większą radość z jazdy i zapewnia jeszcze lepsze wyposażenie. Fakty mówią same za siebie: moc 250 kW (340 KM), sportowy mechanizm różnicowy i koła o średnicy 20 cali.

Doskonale sprzedające się Audi SQ5 TDI, już w wersji podstawowej jest SUV-em o osiągach samochodu sportowego. Moc wersji plus będzie jeszcze większa. Silnik V6 TDI biturbo, dzięki zwiększonemu ciśnieniu wtrysku, z trzech litrów pojemności skokowej generował będzie aż 250 kW (340 KM). W porównaniu z modelem SQ5 TDI, daje to wzrost mocy o 20 kW/27 KM. Maksymalny moment obrotowy wzrośnie o 50 Nm do 700 Nm. Ten mocny SUV z silnikiem Diesla, od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,1 sekundy, a jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. W testach zużycia paliwa NEDC, zużywa średnio tylko 6,6 litra paliwa na 100 km (174 g CO2 na km).

Jak każdy model Audi typu S, także SQ5 TDI plus posiada stały napęd na cztery koła quattro. Po raz pierwszy w rodzinie Q5, sportowy mechanizm różnicowy zamontowany przy tylnej osi, aktywnie rozdziela siły napędowe między kołami. Samochód wyposażono w lśniące czernią 20-calowe odlewane z aluminium koła. Opony mają rozmiar 255/44 R20.

Audi rozszerzyło standardowy pakiet „czerń w wysokim połysku” o boczne lusterka, klamki drzwi, spoiler na tylnej krawędzi dachu i dyfuzor. Kolejna możliwość indywidualizacji wyglądu zewnętrznego to klamry łączące w pary cztery końcówki rur wydechowych. Przesuwana kanapa tylnego siedzenia zwiększa możliwość różnicowania wnętrza i w razie potrzeby powiększa bagażnik. Podparcie w drzwiach obito skórą. Wykonane ze skóry Feinnappa obicia foteli, mają stebnówkę w kolorze srebrnym.

Dodatkowo, quattro GmbH oferuje dla modelu SQ5 TDI plus specjalny, ograniczony do 100 egzemplarzy pakiet wyposażeniowy „Audi exclusive selection niebieski Ara“. W jego ramach, karoseria jest lakierowana w indywidualnym kolorze niebieskim Ara z efektem kryształowym, a wnętrze wyposażono w sportowe fotele z czarnej skóry Feinnappa. Z kolorem lakieru harmonizują, tworzące barwne akcenty, kontrastowe szwy w kolorze niebieskim Ara, umieszczone na siedzeniach, kierownicy, kołnierzu dźwigni zmiany biegów i na dywanikach. Dopełnienie całości koncepcji stanowią aplikacje dekoracyjne z aluminium i czarnego drewna dębowego Beaufort. Ekskluzywny pakiet wyposażeniowy będzie dostępny od wprowadzenia modelu SQ5 TDI plus na rynek.

 

Zdjęcia: Audi