MotoNews.pl

Audi SQ5 i R8 Spyder – mocne premiery na Poznań Motor Show 2017

30 marca 2017

Marka, model | , ,
Audi-R8-Spyder

Już 6 kwietnia br., na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się Poznań Motor Show 2017. Jak co roku, w pawilonie 3A MTP, swoje samochody pokaże również marka rodem z Ingolstadt. Największą atrakcją stoiska czterech pierścieni będzie z pewnością polska premiera Audi SQ5 3.0 TFSI. Zwiedzający obejrzą również – po raz pierwszy na polskiej wystawie motoryzacyjnej – supersportowy kabriolet, Audi R8 Spyder.

Audi SQ 5

Audi SQ 5 wyposażone w mocny silnik 3.0 TFSI, swoją światową premierę miało w styczniu tego roku na wystawie North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit. W Poznaniu, ta najbardziej sportowa wersja samochodu serii Q5 świętować będzie swą premierę na polskim rynku. Pod maską tego praktycznego i wielozadaniowego auta kryje się mocna jednostka napędowa: trzylitrowy, sześciocylindrowy, turbodoładowany, benzynowy silnik TFSI, wytwarzający moc 260 kW (354 KM). Motor, już przy 1370 obrotach na minutę, generuje moment obrotowy 500 Nm – stały aż do 4500 obrotów. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna – ograniczona elektronicznie – wynosi 250 km/h. Ten model to emanacja sportowego ducha Audi, a szereg systemów wsparcia kierowcy i komfortowe wyposażenie podkreślają jego wyjątkowość.

Audi R8 Spyder

Kolejny nietuzinkowy samochód spod znaku czterech pierścieni prezentowany w Poznaniu, Audi R8 Spyder, to prawdziwy wyczynowiec. Jego imponujące osiągi: 397 kW (540 KM), od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy, prędkość maksymalna 318 km/h, idealnie współgrają z urokami jazdy kabrioletem. Wyrazista stylistyka i zastosowane tu najnowocześniejsze rozwiązania, są dowodem najwyższych technicznych kompetencji marki Audi. Za właściwe „brzmienie” nowego Audi R8 Spyder V10 odpowiada zamontowany centralnie, potężny silnik z podwójnym wtryskiem. Ten wolnossący, 5,2-litrowy motor charakteryzuje ogromne przyspieszenie. Jego „ryczące dźwięki” – opcjonalnie zwielokrotnione dzięki sportowemu układowi wydechowemu z lśniącymi czernią końcówkami rur wydechowych – wywołują gęsią skórkę. Wielu zwiedzających PMS 2017 z pewnością po raz pierwszy będzie miało okazję zobaczyć ten niezwykły samochód.

Tradycyjnie już, stoisko Audi znajdzie się w pawilonie 3A MTP. Wystawa potrwa od 6 do 9 kwietnia. 6 kwietnia jest dniem przeznaczonym dla mediów.

Zdjęcia: Audi