MotoNews.pl

Suzuki na 44. Tokyo Motor Show 2015

05 października 2015

Suzuki Ignis 1

Suzuki Motor Corporation zaprasza na 44. salon motoryzacyjny w Tokio, który potrwa w dniach 30. października – 8. listopada. Wśród wielu nowości marki zobaczymy produkcyjną wersję kompaktowego crossovera – Suzuki Ignis.

Suzuki w 2020 roku będzie świętować setny jubileusz istnienia, dlatego motywem przewodnim stoiska będzie „Suzuki next 100”. Firma zaprezentuje zarówno nowe modele, jak i rozwiązania technologiczne, które mają stanowić przykłady przyszłych działań marki.

Gwiazdą stoiska będzie produkcyjna wersja Suzuki Ignis, który wyznacza nową drogę dla kompaktowych crossoverów. Z kolei koncepcyjny model samochodu z segmentu mini – Mighty Deck – ma zapewniać wyjątkową zabawę. Suzuki proponuje także nowy skuter – Hustler Scoot, który jest odpowiedzią na problemy zakorkowanych miast, jednocześnie będąc skuterem dającym dużą przyjemność z jazdy. W Japonii po raz pierwszy zaprezentowany zostanie także model Escudo – japoński odpowiednik popularnej już w Europie Vitary – który trafi na rynek 15. października.

Ignis to najnowszy kompaktowy crossover Suzuki, którego wszechstronność jest ogromną zaletą zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów. Stworzony został w oparciu o koncepcyjny model iM-4, który prezentowany był w marcu podczas genewskiego salonu motoryzacyjnego. Wysoka pozycja za kierownicą oraz podwyższony prześwit zapewniają komfort podróżowania po mieście, jak i na ośnieżonych drogach czy po szutrze. Kompaktowe i przyciągające wzrok nadwozie oraz prosta i niezwykle praktyczna kabina pasażerska podkreślają crossoverowy charakter Ignisa.

Na tokijskim salonie japońska publiczność będzie mogła także poznać model Baleno, który zadebiutował podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie we wrześniu br. Suzuki Baleno to najnowszy, 5-drzwiowy hatchback, który zapewnia dużą przyjemność z jazdy i spełnia oczekiwania współczesnych klientów pod względem niskiego zużycia paliwa, nowoczesnych technologii i ciekawego wzornictwa. Zastosowanie nowej płyty podłogowej umożliwiło połączenie niewielkich rozmiarów z bardzo przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Pod dach Baleno trafiły też nowoczesne technologie, z których część jest zupełną nowością w samochodach marki Suzuki.

Mighty Deck to koncepcyjny samochód z segmentu mini, który oferuje wysoką użyteczność i znakomite doznania z jazdy. Miękki dach pozwala zamienić go w cabrio, a otwarty bagażnik umożliwia wiele zastosowań. Założeniem tego projektu jest zapewnienie podróżującym uczucia możliwie największej wolności, bez względu na to, czy znajdują się w mieście czy na wsi, czy jadą do pracy czy na wakacje.

Air Triser to trzyrzędowy, kompaktowy minivan. Zachowując nieduże wymiary nadwozia, Air Triser zapewnia przestronną kabinę oraz funkcjonalną konfigurację siedzeń. Gdy samochód jest zaparkowany, siedzenia mogą zostać ustawione w tryb relaksacyjny – siedzenia są wtedy przodem do siebie, lub w tryb komfortowy, tzw. „lounge”, w którym siedzenia ustawione są w kształt litery U. Użytkownikom samochodu czas uprzyjemnia zestaw multimedialny z wyjątkowo dużym ekranem, który jest kompatybilny ze smartfonami.

Koncepcyjny skuter Hustler Scott swoją stylistyką pop-art nawiązuje do modelu samochodu Suzuki Hustler, który zyskał już ogromną popularność w Japonii. Skuter Hustler jest łatwy w prowadzeniu, pojemny, a przy tym zapewnia przyjemność z jazdy.

Koncepcyjny GSX prezentuje potencjał serii GSX. Rzędowy 4-cylindrowy silnik dostarcza znakomite osiągi oraz połączenie niskiego zużycia paliwa i wytrzymałości. Technologie stosowane w serii GSX można spotkać także w modelach: GSX-R1000, Hayabusa i GSX-S1000.

Zdjęcia: Suzuki