MotoNews.pl

Nowa Astra już dostępna w polskich salonach

03 listopada 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Opel Astra

Nowy Opel Astra miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie we wrześniu. Zaledwie po dwóch miesiącach od tego debiutu Astra jest już dostępna w autoryzowanych salonach w całej Polsce. W najbliższy weekend (6-8 listopada), podczas dedykowanych Astrze Dni Otwartych, będzie można bliżej poznać nową gwiazdę Opla. W programie jazdy próbne, pokazy możliwości innowacyjnego systemu OnStar oraz inteligentnych matrycowych reflektorów LED IntelliLux®, nagrodzonych prestiżowym tytułem SAFETYBEST 2015, a także wiele innych atrakcji. Klienci, którzy zdecydują się na zakup nowej Astry z okazji premiery otrzymają dodatkowe wyposażenie o wartości do 3 tys. zł w cenie auta.[1]

Nowa pięciodrzwiowa Astra jest oferowana w cenie katalogowej od 59 900 zł (sugerowana cena detaliczna wersji Essentia z VAT w Polsce). W tej cenie można kupić wersję z silnikiem benzynowym 1.4 ECOTEC o mocy 74 kW/100 KM, współpracującym z pięciostopniową skrzynią biegów. Już w tym podstawowym wariancie, klienci otrzymują bogate wyposażenie standardowe – manualną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia oraz centralny zamek.

W Astrze zastosowano opracowane przez firmę Opel rozwiązania zapewniające najwyższy komfort jazdy i najlepsze właściwości jezdne w tej klasie pojazdów. Wersja Essentia standardowo została wyposażona w układ stabilizacji toru jazdy ESPPlus z ABS oraz systemem ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HSA), który zapobiega stoczeniu się pojazdu z pochyłości przy ruszaniu z miejsca. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje również sześć poduszek powietrznych oraz system składania pedałów (PRS).

Wersja Enjoy dostępna w cenie od 63 000 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce) wyposażona została dodatkowo, m.in. w nagradzany system multimedialny IntelliLink z kolorowym dotykowym wyświetlaczem, tempomat z ogranicznikiem prędkości, pilnujący aby kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości, komputer pokładowy oraz pokrytą skórą kierownicę z przyciskami sterowania radiem i tempomatem.

Astra nowej generacji jest pierwszym modelem Opla oferowanym z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar (standard w wersjach Dynamic i Elite) od początku obecności na rynku. Nowa Astra może również opcjonalnie zostać wyposażona w inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLux®. To przełomowe, opatentowane przez firmę Opel, reflektory LED nowej generacji umożliwiają korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych kierowców. Dla jeszcze większego komfortu podróży Astra oferuje również opcjonalne ergonomiczne fotele z funkcją masażu, wentylacji i regulacji szerokości siedziska.

Zdjęcia: Opel