MotoNews.pl

Znakomity debiut Lexusa RC F GT3 w wyścigach 2015

30 grudnia 2015

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Lexus RC F GT3 5

W sezonie 2015 Lexus RC F GT3 zadebiutował w renomowanych wyścigach VLN Endurance Championship na torze Nürburgring. Mimo bardzo krótkiego czasu na przygotowanie samochodów i załóg, zespoły Lexusa uzyskały imponujące wyniki.

Do czwartej rundy wyścigów wystartowały dwa samochody zespołów Farnbacher Racing i Emil Frey Racing (Ring Racing). Pierwszym jeździli bracia Dominik i Mario Farnbacher, za kierownicą drugiego zasiadali Lorenz Frey, Markus Öesterreich i Jordan Tresson.

Wyścigowy debiut wypadł imponująco. Po czterech godzinach morderczej jazdy Lexus RC F GT3 Farnbacher Racing uplasował się na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej, wygrywając w klasie SPX. Zespół Emil Frey Racing zajął w klasyfikacji generalnej 11. pozycję i zdobył drugie miejsce w klasie SPX.

Jeszcze większą niespodziankę przyniosła piąta runda VLN Endurance Championship. W pierwszej połowie wyścigu załoga Farnbacher Racing po starcie z piątej pozycji wysunęła się na prowadzenie, ostatecznie jednak do mety ostatniego okrążenia dotarła jako druga (pierwsza w klasie SPX), co dla debiutantów było ogromnym sukcesem. Tak oto Lexus po raz pierwszy trafił na podium VLN.

Tak znakomite wyniki uzyskano mimo tego, że przygotowania do startów trwały tylko trzy miesiące, co świadczy o technicznej doskonałości samochodów dostarczonych przez Lexusa. Ostatni etap przygotowań do startów i pierwsze próby nowych RC F GT3, które odbyły się na torze EuroSpeedway Lausitz w Niemczech, potwierdziły gotowość samochodów do startów w zawodach, a ostateczną weryfikacją pracy zespołów były znakomite wyniki na torze Nürburgring.

 

Zdjęcia: complexPR