MotoNews.pl

Seat Ateca – poznaliśmy pierwszego SUVa Seata!

11 lutego 2016

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Seat Ateca 4

To będzie wyjątkowy rok dla hiszpańskiej marki. Seat rośnie w siłę – po kolejnych sukcesach odnotowanych przez Leona i Alhambrę, przyszedł czas na prawdziwą rewolucję. Do motoryzacyjnej gry wkracza Seat Ateca, który rzuca wyzwanie swoim rynkowym konkurentom. Wczoraj w Barcelonie zaprezentowano go po raz pierwszy, zdradzając jego nazwę, która bezpośrednio nawiązuje do gminy w prowincji Saragossa.

Seat Ateca ma odmienić oblicze segmentu SUV-ów. To dzięki niemu kierowcy będą mogli mieć więcej technologii niż kiedykolwiek wcześniej – wszystko w jednym aucie. Nowe auto, które ma stać się trzecim filarem marki (obok Leona i Ibizy) to przykład technologicznej esencji całego segmentu.

Na przestrzeni jednego modelu samochodu znalazły się innowacyjne udogodnienia dla kierowcy i pasażerów, które wybiórczo odnaleźć można w autach konkurencyjnych marek. Najnowsze osiągnięcia technologii w połączeniu z hiszpańskim, wyrazistym designem, to duży krok w przyszłość.

Nazwanie pierwszego SUV-a – Seat Ateca, wpisuje się w tradycję marki, która nadaje swoim modelom nazwy regionów i miast Hiszpanii. Ateca to gmina w prowincji Saragossa, w Aragonii.

– Segment SUV-ów to obszar bardzo wymagający – rozważający SUV-y Klienci szukają tego, co najlepsze w motoryzacji. Na każdym etapie procesu powstawania Seata Ateca myśleliśmy właśnie o tych kierowcach, którzy w swoim aucie chcą mieć najnowsze technologie, dynamikę oraz wyrazisty design – mówi Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR Seata. – Premierowa odsłona SUV-a w Barcelonie to dopiero początek naszej motoryzacyjnej ekspansji. Szerokiej publiczności zaprezentujemy się podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Podczas 86. edycji genewskich targów motoryzacyjnych miłośnicy aut przekonają się, że można stworzyć SUV-a, w którego wnętrzu znajdują się najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, a który pozytywnie zaskakuje swoją dynamiką, a jednocześnie ekonomicznymi osiągami z jazdy.

Zdjęcia: Seat