MotoNews.pl

Seat Leon Cup Racer zaczyna nowy sezon

19 lutego 2016

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Seat Leon Cupra 2

Po dwóch udanych sezonach na europejskie tory wyścigowe powraca wyścig Seat Leon Eurocup. Przed nami siedem emocjonujących weekendów, w trakcie których o najlepsze wyniki walczyć będą ekipy zasiadające za sterami wyścigowego modelu Seata. Seat Leon Cup Racer w nowej, innowacyjnej wersji TCR zapewni zawodnikom imponujące osiągi, a fanom motosportu dostarczy nadzwyczajnych emocji.

Trzeci sezon Seat Leon Eurocup rusza 23 kwietnia. Miłośnicy dynamicznej jazdy już dziś powinni zapisać w kalendarzu terminy kolejnych wyścigów, które zostaną rozegrane na popularnych i wymagających torach w całej Europie. W ciągu 7 weekendów zawodnicy i kibice odwiedzą kolejno Portugalię, Anglię, Francję, Włochy, Austrię i Niemcy, aby tegoroczny sezon zamknąć w pięknym stylu na torze w hiszpańskim Montmelo.

Gwiazda z prędkością 330 KM

Na linii startu pojawi się wyścigowy model SEAT-a – Leon Cup Racer. To auto, które z powodzeniem bierze udział i zwycięża w zawodach na całym świecie. Aktualnie, już ponad 100 egzemplarzy tego auta jest pilotowanych przez ok. 100 zespołów, rywalizujących w 22 krajach.

Z myślą o nowym sezonie Seat Leon Eurocup, ale i o starcie zespołów w prestiżowym wyścigu TCR International Series, hiszpański producent zadbał o jeszcze większą wydajność swojego sportowego modelu, którego silnik osiąga moc do 330 KM i posiada maksymalny moment obrotowy 400 Nm. Nowością jest druga wersja Cup Racer TCR z przekładnią sekwencyjną, która zastępuje poprzednią DSG. Jej idealna konfiguracja sprosta również wymaganiom wyścigów wytrzymałościowych.

Seat Leon Cup Racer przygotowany na sezon 2016 wykorzystuje nowy pakiet aerodynamiczny. Pakiet ten poprawia odporność i zapewnia znacznie wyższą prędkość zarówno na długich prostych odcinkach, jak i na ostrych, ciasnych zakrętach.

Dodatkowo, dzięki nowym amortyzatorom regulowanym w obu kierunkach, kierowca może dostosować styl jazdy do warunków panujących na torze. Odświeżony SEAT Leon Cup Racer posiada też nowy zbiornik paliwa o pojemności 100 litrów oraz system szybkiego tankowania – szczególnie przydatny w wyścigach wytrzymałościowych.

– SEAT Leon to dynamika wyrażona nie tylko charakterystycznym designem, ale i wysoce zaawansowaną technologią, wykorzystywaną w samochodach wyścigowych pierwszej klasy – mówi Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR Seata. – Motorsport to najlepszy wyznacznik dynamiczności naszych aut, potwierdzający ich wyjątkowe osiągi. Jednocześnie emocje, jakie wywołuje tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że warto pracować nad kolejnymi unowocześnieniami naszych aut i osiągać jeszcze lepsze wyniki – dodaje.

Szczegółowy plan wyścigów:

  • 23-24 kwietnia: Estoril, Portugalia,
  • 14-15 maja: Silverstone, Anglia,
  • 4-5 czerwca: Paul Ricard, Francja,
  • 16-17 lipca: Mugello, Włochy,
  • 10-11 września: Red Bull Ring w Austrii,
  • 17-18 września: Nurburgring, Niemcy,
  • 29-30 października: Montmelo, Hiszpania.