MotoNews.pl
REKLAMA

Nowy SUV Audi Q2 i dwie mocne wersje topowych modeli debiutują w Genewie

07 marca 2016

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Targi
Marka, model | , , ,
Nowy SUV Audi Q2 i dwie mocne wersje topowych modeli debiutują w Genewie

Audi utwierdza swoją obecność w doskonale rozwijającym się segmencie SUV-ów. Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, koncern z Ingolstadt prezentuje kompaktowe Audi Q2 – miejski samochód do użytku codziennego i rekreacyjnego, charakteryzujący się progresywną stylistyką i młodzieńczym wdziękiem. Jego światowej premierze towarzyszy pierwszy pokaz mocnych wersji dwóch innych topowych modeli – Audi S4 Avant i Audi RS Q3 performance.

„Audi Q2 stworzyliśmy z myślą o młodych klientach” – wyjaśnia Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. „Patrząc z zewnątrz wyróżniają go ostre rysy. Ponadto ten kompaktowy SUV łączy w sobie techniczną wiedzę i doświadczenie naszej marki, z wysokimi walorami użytkowymi i pełnym emocji charakterem.”

Mierzące 4,19 metra długości Audi Q2 na drodze prezentuje się atletycznie. Jedyny w swoim rodzaju charakter, odróżniający go od innych członków rodziny Q, auto zawdzięcza wybitnie geometrycznemu językowi formalnemu. Klienci mogą dowolnie kształtować wiele detali, a do wyboru mają dwie linie wyposażeniowe. Pełne ekspresji kolory akcentują zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i wnętrze pojazdu. W stosunku do kierownicy kierowca siedzi głęboko, a obsługa jest intuicyjna.

Audi virtual cockpit i wyświetlacz danych na szybie na wprost wzroku kierowcy dostępne są opcjonalnie. Wachlarz systemów inforozrywki otwiera system nawigacji Audi MMI Navigation plus z funkcją Audi connect. Audi wnosi też nową jakość do tej klasy aut, montując w Q2 systemy wsparcia kierowcy rodem z luksusowych limuzyn. System ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu Audi pre sense front może zapobiec zderzeniom z pieszymi i z innymi pojazdami, a korzystający z radaru tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami z funkcją Stop & Go i asystent jazdy w korkach, stanowią wstępny etap do rozwoju systemów autonomicznej jazdy.

Dla najmłodszego członka rodziny Q dostępne są mocne i wydajne silniki TDI i TFSI – zakres ich mocy sięga od 85 kW (116 KM) do 140 kW (190 KM). Błyskawicznie przełączająca, siedmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów S tronic dostępna jest w kombinacji z każdym wariantem silnika, a stały napęd na cztery koła quattro montowany jest w wersjach o mocy powyżej 110 kW (150 KM). Doskonałą zwrotność zapewnia standardowy, progresywny układ kierowniczy i sportowe podwozie – do wyboru z systemem kontroli amortyzacji – oraz opcjonalny system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select. Audi Q2 pojawi się na rynku europejskim jesienią 2016 r.

Model S4 Limousine koncern z Ingolstadt zaprezentował po raz pierwszy już na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie nad Menem w roku 2015. W Genewie pojawi się teraz nowe Audi S4 Avant, które łączy osiągi samochodu sportowego z funkcjonalnością samochodu kombi. Jego nowy silnik 3.0 TFSI z turboładowaniem dostarcza 260 kW (354 KM) mocy. Jednostka V6 wystrzeliwuje Audi S4 Avant od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Prędkość maksymalną tego modelu ograniczono do 250 km/h. Napęd quattro i system wyboru dynamiki jazdy są tu standardem. Sprzedaż Audi S4 Avant rozpocznie się latem 2016.

Obok Audi Q2 i S4 Avant, cztery pierścienie prezentują w Genewie nowy, topowy model rodziny Q3: Audi RS Q3 performance. Jego pięciocylindrowy silnik turbo generuje moc 270 kW (367 KM) – czyli o 20 kW (15 KM) większą niż RS Q3. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 270 km/h. Dodatkowa moc idzie w parze z ekskluzywnym wyposażeniem. W Genewie można też obejrzeć Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance.

Zdjęcia: Audi
REKLAMA
REKLAMA