MotoNews.pl

Poczuj jeszcze większą moc z nowym Seatem Leonem Cupra 290

11 marca 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Seat-Leon-Cupra-290 3

Seat pozostaje wierny sportowej formule linii Cupra. Popularny Leon Cupra właśnie zyskał na mocy i w swojej nowej odsłonie „290” jest jeszcze bardziej dynamiczny. Kolejna generacja tego hiszpańskiego auta to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacyjnej adrenaliny. Leon Cupra 290 od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. To najmocniejszy seryjny samochód Seata.

Seat Leon Cupra 290 to niezwykle udana, topowa wersja serii Leon. Model, który regularnie zdobywa czołowe miejsca w testach porównawczych, gwarantuje wydajność w połączeniu z efektywnością. Sportowe know-how wykorzystane w samochodzie osobowym sprawia, że w Leonie Cupra 290 poczujemy prędkość z jednoczesnym zachowaniem komfortu jazdy.

– Cupra w pełni wyraża filozofię naszej marki. SEAT to dynamika, wyrazisty charakter, ale i oszałamiający design. Każda z tych cech zapewnia kierowcom wyróżnialność i poczucie wyjątkowości na drodze – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT. – Konsekwentnie rozwijamy i ulepszamy naszą ikonę motoryzacji, przenosząc ją na nowy, wyższy poziom.

Auto napędzane emocjami

Cupra oznacza moc i osiągi – a model Leon Cupra 290 doskonale spełnia te obietnice. Szczególnie istotnym elementem jest sportowy silnik 2.0 TSI z podwójnym wtryskiem i zmiennymi fazami rozrządu o mocy 213 kW / 290 KM. Auto posiada manualną skrzynię biegów lub opcjonalnie DSG i rozpędza się do 250 km/h.

Maksymalny moment obrotowy 350 Nm połączony jest z jeszcze szerszym zakresem od 1700 do 5800 obrotów i gwarantuje imponującą siłę w każdej sytuacji. SEAT Leon CUPRA 290 to też samochód o zupełnie nowym brzmieniu – mocnym i doskonale modulowanym w zależności od szybkości pracy silnika. Sprawia to, że jazda tym wyjątkowym autem staje się jeszcze bardziej emocjonującym doświadczeniem.

Dynamika na pierwszy rzut oka

Hiszpański producent ponownie zadbał o unikatowy design auta. Piękne i precyzyjne wykończenie sprawia, że SEAT Leon CUPRA 290 wyróżnia się na pierwszy rzut oka, a jego zewnętrzny wygląd jest drapieżny i atrakcyjny. Dopełnieniem sportowego charakteru SEAT-a Leona Cupra 290 jest jego wnętrze.

Sportowa kierownica o wyjątkowej konstrukcji ze spłaszczonym spodem dzięki umiejętnie zastosowanemu obiciu umożliwia pewny uchwyt. Kolejnym elementem charakterystycznym wyłącznie dla modeli Cupra są najwyższej jakości sportowe fotele. Każdy drobny szczegół podkreśla wysoki poziom projektu.

Wybierz technologię

Inżynierowie Seata w modelu Leon Cupra zgromadzili zestaw najnowocześniejszych technologii. Obejmują one m.in. LED-owe reflektory oraz hamulec antykolizyjny, który w razie wypadku pomaga uniknąć kolizji wtórnych. Wyposażenie standardowe obejmuje również system multimedialny Seat Media System Plus. W aucie znajdziemy również opcje wspomagania bezpieczeństwa ACC z systemem Front Assist, funkcję awaryjnego hamowania w ruchu miejskim, ale i system rozpoznawania zmęczenia oraz Lane Assist. Leon Cupra w wydaniu 290 potwierdza swoją pozycję najlepszego modelu w ofercie Seata, ale i stanowi zapowiedź kolejnego, wielkiego sukcesu rodziny Leon.

Zdjęcia: Seat