MotoNews.pl

Fiat Fullback w Genewie

11 marca 2016

Kategoria | Auta koncepcyjne  Targi
Marka, model | ,
Fiat-Fullback-2016 2

“Lifestyle at work”: hasło to jest kwintesencją pokazowego Fiata Fullback, pickup-a przeznaczonego dla tych, którzy chcą mieć pojazd pozwalający na łączenie pracy z czasem wolnym i stawiają na funkcjonalność na równi ze oryginalnym designem. Ten model oparty o nową generację Mitsubishi L200 zadebiutował na Salonie w Dubaju w listopadzie ubiegłego roku, a aktualnie jest jedną z atrakcji stoiska marki na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Fullback pokazuje funkcjonalną naturę marki w bardzo zindywidualizowanej i wyjątkowej odsłonie.

Nowy pickup ma poszukiwane przez klientów atuty, takie jak solidność i niezawodność oraz uniwersalność, dzięki którym będzie pożądanym towarzyszem zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym.

Nie obawia się żadnego wyzwania i stąd wybór jego nazwy. W footballu amerykańskim czy rugby “fullback” (ostatni człowiek w obronie i obrońca w ataku) odgrywa faktycznie istotną rolę, będąc synonimem zawodnika potrafiącego poradzić sobie w każdej sytuacji.

Bez wątpienia styl tego samochodu przyciąga wzrok: nadwozie w kolorze szarym Liquid Metal a wnętrza w czarnej skórze, z wstawkami w desce rozdzielczej z anodowanej miedzi. Fullback może pochwalić się designerskimi detalami i akcesoriami, które nadają mu wyrazistego charakteru. Są tu elementy w matowej czerni takie, jak lusterka i klamki, Sport Bar oraz poszerzone podesty boczne, 20″ felgi aluminiowe z wstawkami na ramionach kół w kolorze diamentowanej czerni. Przód wyróżnia grill, dodatkowo ozdobiony chromowanymi elementami, które podkreślają jego trójwymiarowość oraz specjalna, dolna osłona zderzaka zapewniająca bardziej dynamiczny i “terenowy” wygląd. Światła biksenonowe oraz system nawigacji to kolejne stylowe elementy. Pod maską kryje się 2,4-litrowy turbodiesel, rozwijający moc 180 KM, zestawiony z automatyczną, pięciostopniową skrzynią biegów oraz napędem 4×4 z samoblokującym, elektronicznym mechanizmem różnicowym.

Zdjęcia: Fiat