MotoNews.pl

Lexus RX 350L – co się pod tym kryje?

15 marca 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Lexus-RX350L 1

Portal Lexus Enthusiast dotarł do informacji, że japoński producent samochodów luksusowych zarejestrował w Europie znak towarowy RX350L, co sugeruje, że firma zamierza wprowadzić na rynek wydłużoną wersję tego modelu. Tradycyjnie dodatkowa litera L na końcu symbolu modelu oznacza wersję o zwiększonym rozstawie osi – na przykład Lexus LS 600h L to wydłużona odmiana flagowej, hybrydowej limuzyny LS 600h, zapewniająca pasażerom większy komfort podróżowania dzięki powiększonej kabinie.

W przypadku Lexusa RX wydłużenie nadwozia umożliwiłoby dodanie trzeciego rzędu siedzeń, pozwalając przewozić większą liczbę pasażerów, na co od dawna czekają klienci. Prace nad nową wersją bestsellerowego modelu potwierdza fakt zaobserwowania w ubiegłym roku zamaskowanego prototypu RX podczas prób drogowych w Kalifornii.

Lexus RX, który w momencie debiutu pierwszej generacji zdefiniował nowy segment luksusowych samochodów SUV, od początku sprzedaży pozostaje najchętniej kupowanym modelem w 26-letniej historii marki – do chwili wprowadzenia na rynek w ubiegłym roku najnowszej, czwartej generacji samochodu sprzedano ponad 2,2 miliona egzemplarzy.

Lexus ma szerokie plany na przyszłość, warto przypomnieć, że niedawno zarejestrował w Europie i Australii znaki towarowe zapowiadające wprowadzenie nowego modelu UX, czyli crossovera.

Zdjęcia: Lexus, complexPR