MotoNews.pl

Honda Clarity Fuell Cell w japońskim Ministerstwie Gospodarki, Handlu i przemysłu

25 marca 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Honda-Delivers-first-Clarity-Fuel-Cell

Honda dostarczyła pierwszy egzemplarz modelu Clarity Fuel Cell japońskiemu Ministerstwu Gospodarki, Handlu i Przemysłu (METI – Japanese Ministry of Economy, Trade and Industry). Takahiro Hachigo, prezes i dyrektor zarządzający Hondy, przekazał kluczyki do auta Panu Tsuyoshi Hoshino, wiceministrowi gospodarki, handlu i przemysłu, podczas ceremonii zorganizowanej w biurze METI.

Pan Hoshino powiedział:

„Gdy usiadłem dziś po raz pierwszy za kierownicą Hondy Clarity Fuel Cell, poczułem tę pasję, z którą Honda dąży do stworzenia społeczeństwa wodorowego. W celu popularyzacji aut FCV oraz stacji tankowania wodoru, które odegrają kluczową rolę w tworzeniu społeczeństwa wodorowego, METI będzie wspierać zawieranie porozumień pomiędzy sektorem prywatnym i państwowym poprzez zacieśnianie więzi łączących producentów samochodów takich jak Honda z operatorami stacji tankowania wodoru oraz innymi udziałowcami.”

Pan Hachigo dodał:

„Z największą przyjemnością przekazujemy pierwszy egzemplarz modelu Clarity Fuel Cell japońskiemu Ministerstwu Gospodarki, Handlu i Przemysłu w ramach zintegrowanych działań sektora prywatnego i publicznego, skierowanych na tworzenie społeczeństwa wodorowego. Honda będzie dążyć do realizacji tego celu poprzez opracowywanie nowych rozwiązań technicznych i oferowanie klientom atrakcyjnych modeli typu FCV w przystępnej cenie.”

Od września 2016 roku, Honda Clarity Fuel Cell – w ograniczonej liczbie egzemplarzy – będzie oferowana w Europie w ramach projektu HyFIVE, realizowanego w Wielkiej Brytanii i Danii. Działania w kierunku komercjalizacji tego rozwiązania w Europie dostarczą firmie istotnych danych dotyczących oczekiwań klientów oraz eksploatacji auta w rzeczywistych warunkach.

Zdjęcia: Honda