MotoNews.pl

Nowa Honda Civic hatchback wyrusza do USA

01 września 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Honda-Civic-hatchback-2016

W należącej do Hondy fabryce w Swindon w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się produkcja nowego modelu Honda Civic hatchback, w wersji przeznaczonej na rynek Stanów Zjednoczonych. Pierwsze samochody wyruszyły do USA na początku tego tygodnia. Ich debiut w amerykańskich salonach sprzedaży Hondy jest jednak przewidziany na wrzesień tego roku. Honda Civic hatchback dziesiątej generacji jest produkowana wyłącznie w fabryce HUM (Honda of the UK Manufacturing). Stamtąd eksportuje się ją na  rynki na całym świecie. W ramach przygotowań do produkcji tego modelu, japońska firma zainwestowała ponad 200 milionów funtów.

Sprzedaż Hondy Civic na świecie

Civic jest najlepiej sprzedającym się samochodem Hondy na świecie. Model dziesiątej generacji jest najbardziej zaawansowaną nową konstrukcją tej marki. Czterodrzwiowa wersja sedan zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2015 roku. Zdobyła także prestiżową nagrodę Amerykańskiego Samochodu Roku (North American Car of the Year).

Honda Civic hatchback w Europie

Produkcja Hondy Civic hatchback, przeznaczonej na rynki europejskie, rozpocznie się pod koniec 2016 roku. Do sprzedaży model ten trafi natomiast w pierwszym kwartale 2017 roku. Nowy Civic będzie eksportowany z HUM na inne kluczowe rynki na całym świecie.

Honda of the UK Manufacturing (HUM) to sztandarowy oddział produkcyjny Hondy w Europie, a także jeden z głównych elementów składowych globalnego systemu produkcyjnego Hondy. Od 1989 roku Honda zainwestowała w swoją fabrykę ponad 2,1 miliarda funtów.

Zdjęcia: Honda