MotoNews.pl

Mazda wyprodukowała milionowy egzemplarz MX-5

26 kwietnia 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Mazda-MX-5-Million 4

22 kwietnia wyprodukowano milionowy egzemplarz Mazdy MX-5, legendarnego roadstera, który po raz pierwszy zjechał z linii montażowej zakładu nr 1 Ujina w Hiroszimie 27 lat temu, w kwietniu 1989 r.

„Fakt, że przez wszystkie te lata Mazda MX-5 (od pierwszej aż po obecną, czwartą, generację) znajdowała licznych nabywców, to zasługa silnego wsparcia ze strony rzeszy fanów tego modelu z całego świata” – powiedział Masamichi Kogai, prezes zarządu i dyrektor naczelny Mazda Motor Corporation. „Mazda powstała 96 lat temu w Hiroszimie, więc wkrótce będziemy obchodzić stulecie firmy. Z myślą o zbliżającym się jubileuszu zamierzamy nadal oferować klientom radość z jazdy modelem, który zdążył stać się symbolem Mazdy. Naszą ambicją jest zbudowanie szczególnej więzi z klientami, tak aby zawsze wybierali naszą markę”.

W ramach wdzięczności dla miłośników i właścicieli MX-5, milionowa Mazda MX-5 pojawi się na zlotach fanów na całym świecie. Po raz pierwszy, dokładnie 3 maja, zostanie zaprezentowana w Japonii podczas Festiwalu Kwiatów w Hiroszimie – weźmie udział w kwiatowej paradzie. Jubileuszowy samochód będzie można podziwiać 26 czerwca w Wielkiej Brytanii podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, który będzie pierwszym przystankiem europejskiego tournée.

MX-5 to symbol filozofii Mazdy, wyraz ciągłego dążenia do zapewnienia kierowcom niezrównanej przyjemności z jazdy. Od debiutu w roku 1989 ten samochód dostarcza wrażeń, których można doświadczyć wyłącznie w lekkim aucie sportowym, dlatego też zyskał podziw ludzi reprezentujących różne kraje, kultury i grupy wiekowe. Mazda MX-5 została również uhonorowana wieloma nagrodami na całym świecie (ma ich na koncie około 250). Model czwartej generacji, który trafił do sprzedaży w 2015 roku, został obsypany nagrodami – otrzymał, m.in., tytuł “Światowy Samochód Roku 2016”, “Światowy Design Samochodu 2016”, “Samochód Roku Wielkiej Brytanii 2016” oraz „Samochód Roku w Japonii 2015–2016”.

Mazda MX-5 to żywa legenda; od roku 2000 należy do niej rekord Guinnessa w kategorii najchętniej kupowany dwumiejscowy samochód sportowy.

Zdjęcia: Mazda