MotoNews.pl

Mazda MX-5 RF – znamy już ceny na polskim rynku

08 listopada 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
mazda-mx-5rf 4

Mazda MX-5 RF zadebiutuje w polskich salonach wiosną 2017 roku, ale już teraz można składać zamówienia na ten model.

Kultowy roadster Mazdy, który nieprzerwanie od 27 lat zapewnia wyjątkową radość jazdy i poczucie Jinba Ittai (jedność jeźdźca i wierzchowca), dołączy do gamy SKYACTIV i KODO w wersji ze sztywnym dachem. Jej znakiem rozpoznawczym jest nie tylko elektrycznie składany dach, ale także nowa, jeszcze bardziej sportowa linia nadwozia.

Mazda MX-5 RF – jednostki napędowe

Mazda MX-5 RF będzie dostępna z układami napędowymi znanymi z wersji Soft Top. Jednym z nich jest benzynowy silnik SKYACTIV-G o pojemności 1,5. Drugi ma pojemność 2,0 l.  Generują moc odpowiednio: 131 i 160 KM. Obie wersje współpracują z ręczną, 6-przełożeniową skrzynią biegów. Dodatkowo w wersji RF pojawi się opcja połączenia silnika 2.0 SKY-G 160 KM z automatyczną skrzynią biegów 6AT. W tej konfiguracji pojawią się także łopatki zmiany biegów przy kierownicy.

Wersje wyposażeniowe

Klienci będą mogli wybrać jedną z trzech wersji wyposażenia: SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM.

Kolory nadwozia

Mazda MX-5 RF będzie dostępna w 7 wariantach kolorystycznych: lakierze trójwarstwowym Machine Gray i Soul Red, metalicznych Jet Black, Blue Reflex, Ceramic Metallic I Crystal White oraz bazowym Arctic White.

Cennik

Ceny Mazdy MX-5 RF rozpoczynają się od 100 900 PLN za wariant z 1,5-litrowym silnikiem SKY-G o mocy 131 KM, w wersji wyposażeniowej SkyENERGY. Najdroższa  wersja to SkyFREEDOM z 2-litrowym silnikiem o mocy 160 KM i układem hamowania odzyskowego i-ELOOP. Kosztuje 130 900 PLN.

Za dodatkową opłatą Mazdę MX-5 RF będzie można wyposażyć także w: lakier metaliczny, pakiet Recaro Sport lub system nawigacji Mazda.

 

Zdjęcia: Mazda