MotoNews.pl

Nissan spogląda w przyszłość i inauguruje nowy cykl wydarzeń w Europie

11 maja 2016

Marka, model |
Nissan-Futures

Nissan poinformował dziś o inauguracji bezprecedensowego w historii marki cyklu wydarzeń w Europie, których celem jest rozszerzenie debaty na temat mobilności o nowe obszary poza motoryzacją. Po prezentacji wizji „Inteligentnej mobilności” na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie „Nissan Futures” jest kolejnym przejawem zaangażowania Nissana w budowanie przyszłości, w której poprawi się efektywność komunikacji przy jednoczesnym zmniejszeniu natężenia ruchu, a ludzie i firmy nauczą się funkcjonować według „inteligentniejszych” zasad.

Wizja inteligentnej mobilności Nissana jest powiązana z celem całkowitego wyeliminowania emisji z pojazdów oraz śmiertelności w wypadkach drogowych. Wyznacza ona kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami. Najważniejsze decyzje będą dotyczyły sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem. „Nissan Futures” to próba zmierzenia się z tymi tematami oraz platforma, na której Nissan i jego partnerzy mogą prowadzić debatę nad przyszłością mobilności.

Cykl ten, z serią komunikatów, inspirujących rozmów i pokazów, skupia liderów branży, mediów i partnerów biznesowych, zapraszając ich do dyskusji nad rewolucją w zakresie inteligentnej mobilności.

Pierwsze wydarzenie, którego gospodarzem jest prezes Nissan Europe, Paul Willcox, odbyło się w centrum Londynu. Wśród zaproszonych prelegentów był dyrektor generalny National Grid (operatora brytyjskiej sieci elektroenergetycznej) Steven Holliday oraz przedstawiciele start‑upów technologicznych Pavegen i Chargifi. Wydarzenie to, obejmujące szereg zapowiedzi, inspirujących rozmów i prezentacji, zgromadziło szefów firm, dziennikarzy, partnerów i innych zainteresowanych, którzy w trakcie skłaniającej do refleksji sesji wymieniali się inspirującymi pomysłami na rewolucyjne rozwiązania w zakresie inteligentnej mobilności.

W trakcie londyńskiego wydarzenia Nissan ogłosił kilka ważnych komunikatów dotyczących samochodów elektrycznych i technologii stosowanych w akumulatorach nowej generacji:

  • Duży projekt próbnego podłączenia pojazdów do sieci elektroenergetycznej (vehicle-to-grid) w Wielkiej Brytanii, realizowany we współpracy z firmą energetyczną Enel. W ramach projektu do brytyjskiej sieci elektroenergetycznej zostaną podłączone samochody elektryczne Nissana jako wydajne i elastyczne źródło energii. Jeszcze w tym roku w Wielkiej Brytanii uruchomionych zostanie na próbę 100 modułów vehicle‑to‑grid, poprzez które właściciele elektrycznych Nissanów będą mogli oddawać przekazywać energię z akumulatora samochodu do sieci elektroenergetycznej. Samochody staną się więc opłacalnym, przyjaznym dla środowiska i niezależnym źródłem energii, przynosząc przy okazji dodatkowy dochód swoim użytkownikom.
  • xStorage – rewolucyjny nowy system magazynowania energii w gospodarstwach domowych, opracowany wspólnie z firmą Eaton, globalnym liderem w dziedzinie zarządzania energią. System ten nie tylko daje „drugie życie” akumulatorom wycofanym z eksploatacji w samochodach elektrycznych marki Nissan, ale jest także w pełni zintegrowanym rozwiązaniem w zakresie magazynowania energii, dzięki któremu konsumenci mogą sami zarządzać energią i jej dystrybucją.
  • Potwierdzenie, że marka zastosuje technologię vehicle-to-grid oraz system magazynowania energii w swoich głównych biurach europejskich do końca 2017 r. Szczegóły tego przedsięwzięcia zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach.

Paul Willcox, prezes Nissan Europe, powiedział: „Zorganizowanie cyklu Nissan Futures wynika z głębokiego pragnienia Nissana, aby uczestniczyć w budowaniu bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej ekologicznie przyszłości dla każdego. Producenci pojazdów nie mogą już działać w izolacji od innych branż, ponieważ wyzwania jutra wymagają opracowywania niecodziennych i niekonwencjonalnych rozwiązań. Dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę partnerską z firmami z innym sektorów rynku, które mają podobne podejście do biznesu. Wraz z nimi chcemy dostarczać nowych rozwiązań, wspierających bardziej zrównoważoną przyszłość”.

Zdjęcia: Nissan