MotoNews.pl

Ford prezentuje zakulisową historię nowego modelu GT

07 czerwca 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
FORD GT racing

Gdy Ford zaprezentował nowy model GT, środowisko motoryzacyjne było zaskoczone, a nawet zaszokowane, że wcześniej nie wyciekły żadne informacje na ten temat. Teraz Ford podnosi kurtynę, prezentując serię pięciu krótkich filmów pod nazwą “Powrót”. Ford z pasją tworzy najbardziej innowacyjne i przełomowe samochody, jakie jeżdżą obecnie po drogach całego świata. Inspiracją do zbudowania najnowszego Forda GT również była pasja do wprowadzania w życie niecodziennych rozwiązań.

Uczczenie pięćdziesiątej rocznicy pierwszego zwycięstwa Forda GT w Le Mans poprzez powrót do tej kultowej serii było śmiałym przedsięwzięciem dla firmy, która była gotowa pokazać swoje najnowsze rozwiązania w dziedzinie jednostek napędowych Ford EcoBoost, aerodynamicznego designu oraz lekkiej konstrukcji.

„Ford GT to popis zaawansowanych technologii, które w przyszłości wprowadzimy w gamie naszych modeli,” powiedział Bill Ford, prezes wykonawczy, Ford Motor Company. „Dzięki temu samochodowi będziemy nie tylko wiedzieć, co jest możliwe do osiągnięcia w przyszłości, ale również napiszemy kolejny rozdział w naszej historii związanej z wyścigami oraz produkcją aut.”

Podczas projektowania nowego Forda GT, inżynierowie firmy dążyli do osiągnięcia idealnej równowagi pomiędzy komfortowymi warunkami pracy kierowcy na co dzień, a wymaganiami stawianymi supersamochodowi uczestniczącemu w wyścigach na całym świecie. To, co sprawdzało się w ruchu ulicznym musiało również zdać egzamin na torze wyścigowym.

„Ten projekt jest bliski sercom wszystkich osób z zespołu Forda i Ford Performance,” powiedział Raj Nair, wiceprezes ds. globalnego rozwoju produktów i dyrektor ds. technicznych. „Ford GT odzwierciedla nasze największe aspiracje; naszą siłą napędową jest dążenie do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, zupełnie jak w przypadku pierwszego Forda GT. Nie zależy nam na krótkotrwałym sukcesie – myślimy długoterminowo, oferując doskonały produkt, który w ekscytujący sposób kontynuuje tradycję Forda GT, a także wyznacza nowe standardy inżynieryjne.”

W serii „Powrót” występują Ford, Nair oraz Dave Pericak – dyrektor Ford Performance. Cykl filmów skupia się na procesie opracowywania Forda GT, a także na jego udziale w wyścigach na torach całego świata, w tym w mistrzostwach FIA WEC (seria globalna) i mistrzostwach IMSA WeatherTech SportsCar Championship (seria północnoamerykańska).

„Jesteśmy dumni z tego, jak daleko zaszliśmy, jednak przed nami jeszcze daleka droga,” powiedział Pericak. „Za każdym razem, gdy ścigamy się Fordem GT dowiadujemy się czegoś nowego. Naszym głównym celem jest natomiast powrót do Le Mans.”

    •  Rozdział 1: „Powrót: Decyzja” – Bill Ford, Raj Nair i Dave Pericak mówią o tym, co będzie potrzebne, aby odnieść sukces w przypadku nowego Forda GT.

    • Rozdział 2: „Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne” – Ford GT prezentuje najnowsze i najlepsze rozwiązania techniczne Forda – elementy, które w przyszłości znajdą się we wszystkich modelach seryjnych tego producenta.

    • Rozdział 3: „Ścigajmy się” – Historia debiutu wyścigowego Forda GT podczas wyścigu

  • Rozdział 4: „Perspektywa kierowcy” – Historia z punktu widzenia kierowcy – jakie to uczucie zostać wybranym do startów w wyścigu 24h Le Mans (już wkrótce).
  • Rozdział 5: „Droga do Le Mans” – Przygotowania do startu kończą się wraz z rozpoczęciem wyścigu 24h Le Mans 2016 (już wkrótce).

Zdjęcia: Ford