MotoNews.pl

Kierowca zespołu TOM’S za kierownicą Lexusa LFA w Goodwood

01 lipca 2016

Kategoria | Sport
Marka, model | , ,
lexus lfa e6 o

Goście niedawnej imprezy Goodwood Festival of Speed mieli okazję podziwiać nowego Lexusa LC 500, wyścigowego Lexusa RC F i efektowne drifty w wykonaniu legendarnego Lexusa LFA. Maszynę prowadził kierowca RC F GT500 japońskiego zespołu TOM’S, James Rossiter.

Rossiter startuje w wyścigach na całym świecie, ale ze względu na obowiązki większość czasu spędza w Japonii, którą jest zauroczony. Jak mówi, nigdzie indziej nie widział takiej fascynacji sportami motorowymi.

Starty w zespole TOM’S zaczynał od Lexusa RC F w roku 2014, gdy zespół był bliski zwycięstwa, utrzymując pierwszą pozycję aż do ostatniego wyścigu. Od tego czasu TOM’S utrzymuje się w ścisłej czołówce – w tym sezonie jest drugi w zestawieniu.

Lexus RC F GT500, którym jeździ Rossiter, podlega ciągłej ewolucji. W ulepszaniu auta pomaga producent, a współpraca daje obustronne korzyści – wiele pomysłów znajduje odzwierciedlenie w samochodach seryjnych.

Zapytany o możliwość startu hybrydowych Lexusów w wyścigach GT500 w razie zmiany przepisów kierowca odpowiada, że jest to możliwe, zwłaszcza wobec faktu, że macierzysty koncern Lexusa, Toyota, wprowadził hybrydy do wyścigów World Endurance Championship.

Zdjęcia: ComplexPR