MotoNews.pl

Lexus przed 24-godzinnym wyścigiem na Nurburgring

14 maja 2010

Kategoria | Sport
Marka, model | , ,
Lexus LFA Nurburgring 6

Udział w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring ma dla Lexusa kluczowe znaczenie w procesie powstawania ostatecznej wersji modelu LFA, który ma wejść do produkcji w grudniu tego roku. Wyczerpujący, 24-godzinny wyścig to dla Lexusa i zespołu Gazoo Racing jedyna tego rodzaju okazja nie tylko do tego, by sprawdzić jakość, wytrzymałość i niezawodność technologii zastosowanych w LFA, lecz również do tego, by udoskonalić techniczne umiejętności personelu zaangażowanego w rozwój Lexusów i Toyot przyszłości.

Wyścigowa wersja LFA, która zmagać się będzie w klasie SP8 („pojazdy tuż przed wdrożeniem do produkcji”), nie różni się istotnie od wersji ulicznej, zwłaszcza pod względem konstrukcji, budowy silnika i skrzyni biegów. W wersji wyścigowej zainstalowano obowiązkowe wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo, wyrafinowany pakiet poprawiający aerodynamikę, w skład którego wchodzi m.in. zamontowane na stałe tylne skrzydło oraz większy zbiornik paliwa, by sprostać wymaganiom toru Nürburgring.

Członkami teamu Gazoo są czterej Japończycy i trzej Niemcy o dużym doświadczeniu w wyścigach GT (trzech z nich to mistrzowie japońskiej serii Super GT).

Zdjęcia: Lexus