MotoNews.pl

Opel Ampera-e zadebiutuje na salonie samochodowym w Paryżu

30 sierpnia 2016

Marka, model | ,
opel-ampera-paryz

Na najbliższym Mondial de l’Automobile w Paryżu firma Opel zrewolucjonizuje elektryczną mobilność. W trakcie targów odbywających się w dniach 1–16 października światową premierę (hala 5-2, stoisko 501) będzie miał Opel Ampera-e — elektryzujący pod każdym względem samochód elektryczny. W modelu spod znaku błyskawicy pionierską technologię akumulatorową i napęd bez lokalnej emisji połączono z przyjemnością z jazdy. Maksymalny moment obrotowy 360 Nm zapewnia imponujące przyspieszenie i zdolność bardzo sprawnego wyprzedzania.

Opel Ampera-e sprawia, że elektryczna mobilność staje się w pełni dostępna w codziennym użytkowaniu i gotowa do dalszego rozwoju w przyszłości” — mówi dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Ampera-e w imponującym stylu udawadnia, że zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju nie musi wykluczać czerpania radości z jazdy. Wyjątkowo mocny silnik elektryczny zapewnia autentycznie czystą przyjemność z prowadzenia pojazdu”.

Opel Ampera-e i jego układ napędowy

Maksymalny moment obrotowy wynoszący 360 Nm gwarantuje elektryzujący temperament nowego Opla. Silnik elektryczny rozwija moc 150 kW/204 KM. Do ulubionych dyscyplin Opla Ampery‑e należą start spod świateł i włączanie się do ruchu na autostradzie. Kompaktowy samochód przyspiesza do 50 km/h w ciągu zaledwie 3,2 sekundy. Zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h, na przykład przy wyprzedzaniu, zajmuje mu tylko 4,5 sekundy (dane wstępne). Opel Ampera-e może zatem poszczycić się podobnymi osiągami, jak flagowe sportowe modele Opla spod znaku OPC.

Przyjemność z prowadzenia Opla Ampery-e może także polegać na swobodnym utrzymywaniu stałej prędkości do 150 km/h. Jednocześnie Opel Ampera-e oferuje znacznie dłuższy zasięg niż większość innych samochodów elektrycznych na rynku. Wyjątkowe, kompaktowe proporcje Ampery-e wynikają z umieszczenia płaskiego akumulatora pod podłogą pojazdu. Efektywny sposób ulokowania akumulatora przekłada się też na przestronne wnętrze. Może w nim wygodnie podróżować pięć osób. Natomiast bagażnik ma pojemność porównywalną z ofertą samochodów w segmencie kompaktowym.

Rozrywka na najwyższym poziomie: pobieranie ulubionych filmów i muzyki

Na przyjemność z pokonywania dalekich tras mogą liczyć także pasażerowie Ampery‑e. Jak zwykle w Oplu, oprócz przestronnego wnętrza gwarantują ją także optymalnie skonfigurowane opcje cyfrowej łączności. Ampera‑e jest wyposażona w system multimedialny IntelliLink najnowszej generacji oraz Opel OnStar. W zależności od dostępności sieci ten nagradzany osobisty opiekun kierowcy może działać jako wydajny hotspot Wi‑Fi. Zapewnia łączność z Internetem jednocześnie nawet dla siedmiu urządzeń mobilnych. Systemy IntelliLink kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto ułatwiają korzystanie z funkcji smartfona w Amperze-e. Pełny dostęp do ulubionej muzyki lub możliwość pobierania filmów to tylko niektóre przykłady licznych rozrywek dostępnych dla pasażerów w tym multimedialnym środowisku.

Zdjęcia: Opel