MotoNews.pl

Porsche Parade 2016 – czwarta edycja zakończona

01 września 2016

Kategoria | Targi
Marka, model |
PL16 0193 fine

W miniony weekend odbyło się Porsche Parade 2016. Ponad 100 samochodów przemierzyło Polskę, dostarczając kierowcom i przechodniom niezapomnianych wrażeń. W połączeniu z idealną pogodą impreza świetnie wpasowała się w zamysł wydarzenia typu gran turismo. Tegoroczna edycja wystartowała w stolicy, a zakończyła się na Mazurach. Hasło Porsche Parade 2016 – „Cud Natury – Cud Techniki” – korespondowało z miejscem wydarzenia oraz z technologicznym kunsztem, który prezentują samochody producenta ze Stuttgartu. Podczas pParady uczestnicy świętowali również 40. rocznicę dołączenia modeli Transaxle do rodziny samochodów Porsche.

Przebieg Porsche Parade 2016

Porsche Parade rozpoczęło się w Warszawie, gdzie na Błoniach PGE Stadionu Narodowego rano w piątek, 26 sierpnia, zjechało ponad 100 samochodów Porsche. Zaskoczeniem dla zgromadzonych było pojawienie się supersamochodu – innowacyjnej hybrydy – Porsche 918 Spyder. Wraz z resztą samochodów pokonało ono każdy kilometr trasy tegorocznej parady. Zainteresowanie budziło także 10 samochodów Porsche z napędem transaxle. Podziwiać można było wszystkie modele z tej rodziny: Porsche 924, 944, 928 oraz 968.

Po przygotowaniach do startu samochody ruszyły pod eskortą policji. Przejechały najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Warszawy,  jak Nowy Świat czy Krakowskie Przedmieście. Pierwszym przystankiem na trasie była Iława. Samochody pojawiły się tam przy Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym. Kolejnym punktem wydarzenia, który pozwolił na podziwianie wyjątkowych samochodów spod znaku Porsche, był kompleks rekreacyjno-widokowy plaży miejskiej, przy ulicy Kapitańskiej, nad jeziorem Ukiel.

Kolejnego dnia Porsche Parade odwiedziło Port Lotniczy Olsztyn – Mazury. Rano uczestnicy mogli przetestować swoje samochody w bezpiecznych warunkach. Popołudniu ponad 100 sportowych aut przejechało do stadniny koni w Gałkowie. Następnie parada udała się do Mikołajek zaliczając tym samym metę tego wyjątkowego przejazdu w duchu gran turismo.

Podczas gali zakończenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać występu cenionych muzyków – Waglewskiego, Fisza i Emade. Finałowym punktem było także zaprezentowanie, na ponad miesiąc przed premierą, nowego Porsche 718 Cayman S wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Porsche Parade 2016 było czwartą edycją pełnego emocji wydarzenia, które swoim przejazdem przez Polskę miało wywołać uśmiech na twarzach przechodniów i innych uczestników ruchu oraz dać okazję do zapoznania się z kultowym charakterem tej legendarnej, sportowej marki.

 

Zdjęcia: Porsche