MotoNews.pl

Nowy SUV Peugeot 5008

13 września 2016

Marka, model | ,
peugeot 5008 0709styp 013

Nazwa modelu jest ta sama, ale koncepcja całkowicie inna – Peugeot 5008 tworzy nową kategorię dużych 7-miejscowych SUV-ów klasy C i dysponuje mocnymi argumentami na tym obiecującym rynku. Nowy SUV Peugeot 5008, zbudowany na modułowej platformie EMP2, jest wyposażony w spektakularny Peugeot i-Cockpit® najnowszej generacji i liczne zaawansowane technologicznie systemy podnoszące komfort i bezpieczeństwo.

Peugeot 5008 zadebiutuje w Paryżu

Pod dynamiczną i elegancką linią kryje się wręcz modelowa funkcjonalność. Dysponujący 7 indywidualnymi fotelami nowy Peugeot 5008 jest pierwszym SUV-em, który dorównuje możliwościami konfiguracji wnętrza vanom. Nowy model to także cała paleta oszczędnych silników o wysokich osiągach i zróżnicowana gama wersji. Obejmuje również dynamiczne GT i GT Line. Nowy SUV Peugeot 5008 zostanie zaprezentowany publiczności podczas najbliższego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Na wiosnę 2017 r pojawi się w sprzedaży na rynkach zagranicznych.

Ofensywa Peugeota na rynku SUVów

Od 2009 roku, kiedy pojawiła się pierwsza generacja Peugeot 5008 w segmencie C, zaszły duże zmiany. Podobnie jak w niemal wszystkich innych segmentach pojawiła się bogata oferta SUV-ów. Ta nowa kategoria samochodów stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania naszej epoki. W ciągu kilku zaledwie lat SUV-y stały się trzecim najlepiej sprzedającym się rodzajem nadwozia na kontynencie europejskim we wszystkich segmentach. Zajmują miejsce za hatchbackami i sedanami klasy B i C.

SUV-y stanowią symbol nowoczesnego samochodu – prestiżowego i wyposażonego w nowoczesne technologie, źródła emocji i przyjemności. Doskonale podkreślają status kierowcy i wyrażają jego głód nowych doznań i pragnienie ucieczki od szarości dnia codziennego.

Wartości te idealnie wpisują się w wizerunek marki Peugeot i jej strategię stałego wzbogacania wyposażenia modeli. Projektanci i konstruktorzy Grupy PSA rozpoczęli już w 2012 r. prace nad ambitnym programem wprowadzenia na rynek pięciu nowych SUV-ów w ciągu niespełna roku.

Początek ofensywy wyznaczyło wprowadzenie w marcu tego roku nowego SUVa Peugeot 2008. W maju został zaś zaprezentowany spektakularny nowy SUV Peugeot 3008. W Chinach nadal odnosi sukcesy poprzednia generacja modelu 3008 poddana restylingowi. Na targach motoryzacyjnych w Chengdu została zaprezentowana chińska przedłużona wersja nowego SUV-a Peugeot 3008 pod nazwą Peugeot 4008. Nowy Peugeot 5008 jest więc piątym SUV-em zaprezentowanym przez Markę!