MotoNews.pl

Nowy Volkswagen Amarok i Volkswagen Amarok Canyon zostaną zaprezentowane na IAA w Hanowerze

21 września 2016

amarok canyon am0839

Model specjalny Volkswagen Amarok Canyon oraz Amarok w wersji wyposażenia Comfortline z nowymi silnikami V6 będą miały światową premierę podczas IAA w Hanowerze. Oprócz nich na targach zostaną zaprezentowane nowy Amarok Aventura oraz Amarok Highline. Premierę będzie miał również silnik V6 w wersji o mocy 150 kW/204 KM. Jednostka ta będzie dostępna w Amaroku Canyon, Comfortline i Highline. Będzie można połączyć ją z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów i stałym napędem na cztery koła 4MOTION.  Nieco późnie -, z 6-biegową przekładnią mechaniczną i dołączanym napędem na cztery koła.

Nowy Volkswagen Amarok Canyon

Dzięki nowej stylistyce i jakości wykonania nowy Amarok spodoba się także tym klientom, którzy dotychczas wybierali klasyczne SUV-y. Na tegorocznej IAA poświęconej samochodom użytkowym (22-29 września) zostanie zaprezentowany Volkswagen Amarok Canyon. Będzie tam świętował swoją światową premierę. Po raz pierwszy Canyon, stworzony na bazie prezentowanego równocześnie Amaroka w wersji wyposażenia Comfortline, pojawi się w Europie z nowym silnikiem V6. Diesel ten osiąga moc 150 kW/204 KM oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 500 Nm. On także zostanie pokazany po raz pierwszy właśnie podczas targów w Hanowerze. Jest to środkowa spośród trzech wersji tej jednostki różniących się mocą, które docelowo znajdą się w ofercie Amaroka.

Wyposażenie

Volkswagen Amarok Canyon przeznaczony do sprzedaży w Europie jest wyposażony w napęd na cztery koła 4MOTION, 17-calowe obręcze kół „Aragua” wykonane z lekkich stopów oraz w charakterystyczne tylko dla niego elementy. Należą do nich: czarne matowe progi w formie rur, matowe czarne orurowanie za kabiną pasażerską oraz, także czarne, klamki, środkowe słupki (matowe), poszerzane nadkola (opcja). Do tego dochodzi skrzynia ładunkowa pokryta czarnym tworzywem. Tylne lampy mają przyciemniane obudowy. Cieszący się dużą popularnością w poprzedniej generacji, model specjalny pickupa z podwójną kabiną i nowym silnikiem V6 znowu będzie przyciągał spojrzenia. Zarówno na targowej ekspozycji Volkswagena, jak i później na ulicach.

Ceny

Ceny specjalnego modelu Volkswagen Amarok Canyon z silnikiem V6 na polskim rynku nie są jeszcze znane. Amarok Comfortline z silnikiem V6 o mocy 150 kW/204 KM, z układem napędowym 4MOTION i z 6-biegową mechaniczną skrzynią biegów jest dostępny od 132.900,00 PLN netto (163.467 PLN z VAT). Dopłata do 8-stopniowej skrzyni automatycznej do obydwu wersji Amaroka wynosi tylko 7.850,00 PLN netto (9.655,50 PLN z VAT).

Nowy Volkswagen Amarok

Dający sobie świetnie radę zarówno na asfalcie, jaki i w terenie Volkswagen Amarok w najmocniejszej wersji silnikowej osiąga moment obrotowy o wartości 550 Nm, moc 165 kW/224 KM i prędkość maksymalną 193 km/h. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w ciągu 7,9 s. Amarok jest jedynym pickupem segmentu B wyposażonym w jednostkę napędową V6. Silnik ten w najmocniejszej wersji odznacza się mocą 224 KM.  W połączeniu z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów i napędem 4MOTION jest oferowany wyłącznie do aut w najwyższych wersjach wyposażenia – do Amaroka Aventura i Amaroka Highline. Także one zostaną zaprezentowane podczas IAA w Hanowerze.

Volkswagen Amarok Aventura

Amarok Aventura jest wyposażony w liczne innowacyjne elementy. Np. fotele ergoComfort dla kierowcy i pasażera, z 14-stopniową regulacją (elektryczną w 12 zakresach, manualną w 2 zakresach. Fotele mają atest lekarzy ortopedów poświadczony specjalną plakietką „AGR”.  Są dostępne w ramach wyposażenia dodatkowego również do Amaroka Highline. Manewrowanie autem ułatwia z kolei system „Park Pilot”. Wspomaga parkowanie i wykorzystuje kamerę „Rear View”. Ekran umieszczony pomiędzy klasycznymi okrągłymi wskaźnikami jest w Amaroku Aventura kolorowy i przedstawia trójwymiarowy obraz. Na pokładzie auta można też korzystać z usług internetowych oraz z interfejsu App Connect.

Volkswagen Amarok Highline

Nowego Amaroka Highline można już zamawiać na rynku polskim. Model z silnikiem V6 o mocy 165 kW/224 KM, napędem na cztery koła 4MOTION i z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów kosztuje od 153.800 zł netto (189.174 zł z VAT). Highline z jednostką V6 osiągającą 150 kW/204 KM, z napędem 4MOTION i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów kosztuje od 150.950 zł netto (185.669 zł z VAT). Cena Amaroka w najbogatszej wersji – Aventura – z silnikiem V6 TDI uzyskującym 165 kW, napędem na cztery koła 4MOTION oraz z 8-stopniowym automatem wynosi 184.250 zł netto (226.628 zł z VAT).

Sprzedaż nowych modeli

Amarok Comfortline z silnikiem V6 o mocy 150 kW, Highline w wersjach z jednostką V6 osiągającą 150 kW i 165 kW, a także Amarok Aventura z sześciocylindrowym silnikiem o mocy 165 kW będą dostępne na rynku od września 2016 roku, ale można je zamawiać już teraz. Wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu specjalnego Amarok Canyon jest planowane na wiosnę 2017 roku.

Zdjęcia: Volkswagen