MotoNews.pl

Audi Sport TT Cup po raz pierwszy wjeżdża na tor Hungaroring

21 września 2016

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
audi-sport-tt-cup

Kwestia, kto zwycięży w tym sezonie wyścigów Audi Sport TT Cup, może rozstrzygnąć się już w najbliższy weekend na torze Hungaroring. W szóstej z siedmiu rund wyścigów pucharu, wystartują również gościnnie dwie gwiazdy Mistrzostw Świata Superbike FIM (WorldSBK), Chaz Davies i Xavier Fores. Wyścigi serii Audi Sport TT Cup tradycyjnie towarzyszyć będą kolejnej rundzie DTM i odbędą się w Budapeszcie w dniach 24 i 25 września.

Przedostatni wyścig tegorocznego sezonu Audi Sport TT Cup

Sezon Audi Sport TT Cup 2016 jest już na ostatniej prostej. Podczas przedostatniego wyścigowego weekendu w tym roku, Joonas Lappalainen może przed czasem zostać nowym mistrzem. 18-letni Fin, po dwóch zwycięstwach na torze Nuerburgring, ma 197 punktów i 17 punktów przewagi nad będącym na drugim miejscu Niemcem, Dennisem Marschallem. Następcą ubiegłorocznego zwycięzcy, Polaka, Jana Kisiela, mają jeszcze realne szanse zostać Duńczyk Nicklas Nielsen i Sheldon van der Linde z RPA, z odpowiednio 166 i 163 punktami. Broni w walce o jak najlepszy wynik nie składa również polska zawodniczka, Gosia Rdest, plasująca się pośrodku stawki.

Kierownik projektu, Philipp Mondelaers, cieszy się z pierwszego wyścigu serii na Węgrzech:

„Weekend wyścigów jest dla nas czymś szczególnym. Po Zandvoort, Budapeszt jest drugim zagranicznym torem w tym sezonie. Hungaroring jest bardzo wymagającym torem, którego nasze młode talenty jeszcze nie znają. Walka w klasyfikacji generalnej jest niezwykle emocjonująca. Cieszę się na dwa wspaniałe wyścigi i na wielu widzów na otwartych trybunach. Cieszę się z pobytu na Węgrzech tym bardziej, że nasz zakład w Gyor, gdzie produkowane jest Audi TT, jest oddalony o niecałe dwie godziny jazdy samochodem.”

Nowi kierowcy

W klasyfikacji kierowców – gości, na Hungaroring wystąpią dwie gwiazdy wyścigów motocyklowych. Brytyjczyk Chaz Davies i Hiszpan Xavi Forés, w Mistrzostwach Świata Superbike jeżdżą na Ducati 1199 Panigale R. W roku 2011, Davies został Mistrzem Świata Supersport i przeszedł wtedy do WorldSBK. 29-letni obecnie zawodnik świętował do tej pory 13 zwycięstw w tej serii. Znajduje się aktualnie na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej. 30-letni Fores był m.in. mistrzem Europy Superstock 1000 w roku 2013. W 2014 wygrał mistrzostwa Superbike IDM.

„W przeszłości kilku motocyklistów udowodniło już, że są szybcy również na czterech kołach” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Jestem przekonany, że dadzą wspaniałe przedstawienie i stawią czoła naszym stałym zawodnikom w czystej walce.”

Terminarz

Weekend wyścigów na torze Hungaroring rozpoczyna się wolnym treningiem w piątek, 23 września, o godz. 14.35. Runda kwalifikacyjna rozpocznie się w sobotę o godz. 11.30. Pierwszy, 30-minutowy wyścig wystartuje o godz. 16.20. W niedzielę, o godz. 11.45, będzie miał miejsce drugi wyścig na tym samym dystansie.

Obydwa wyścigi transmitowane będą na żywo w internecie na www.audimedia.tv oraz za pomocą aplikacji SmartTV „Audi MediaTV”. Widzowie na całym świecie, używający tej aplikacji, mogą śledzić na żywo puchar Audi Sport TT Cup na ekranie telewizorów Samsung, LG, Amazon Fire i Android TV.

 

Zdjęcia: Audi