MotoNews.pl

Nowy Volkswagen Golf na filmie

15 listopada 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
vw-golf-2017

Nowy Volkswagen Golf miał swoją światową premierę w Wolfsburgu 10 listopada. Z tej okazji powstał film ukazujący samochód, pracowników i fabrykę.

Pracownicy głównego zakładu Volkswagena w Wolfsburgu współpracowali przy produkcji filmu jaki nakręcono specjalnie z okazji premiery nowego Golfa. Juergen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, stwierdził:

„Pracownicy zakładu w Wolfsburgu są dumni z nowego Golfa i pracy jaką włożyli w jego powstanie. Dlatego film towarzyszący premierze nowego Golfa nakręcono właśnie tam, gdzie model ten jest produkowany”.

Nowy Volkswagen Golf na filmie

W filmie pojawiają się pracownicy różnych działów fabryki. Scenerię tworzą między innymi historyczne hale produkcyjne. Widz ma okazję poznać załogę – od uczniów przyzakładowej szkoły, poprzez pracowników działu produkcji do maszynistów wewnątrzzakładowej kolejki. Dzięki temu można dowiedzieć się jak wiele różnych twarzy ma zespół pracujący w fabryce w Wolfsburgu.

Opowieść o nowym Volskwagenie Golfie zaczyna się w hali numer 8. Tu odbywa się końcowa kontrola jakości, po której auto zjeżdża z taśmy produkcyjnej. Potem następują zdjęcia starej elektrowni i historycznych budynków, w tym charakterystycznego wieżowca z logo Volkswagena. Nowy Volkswagen Golf przejeżdża drogami wewnątrz zakładu, przez tunel, wzdłuż stacji załadunku, obok rampy i dyspozytorni kolejowej, a następnie opuszcza zakład przez bramę Sandkamp.

Film ukazuje więź łączącą pracowników z ich zakładem, a jednocześnie jest dowodem uznania dla wspólnej pracy niezbędnej, by nowy Volkswagen Golf mógł powstać.

Zdjęcia: Volkswagen