MotoNews.pl

Nowa Mazda CX-5 zadebiutowała w Los Angeles

17 listopada 2016

Marka, model | ,
mazda-cx-5 10

Nowa Mazda CX-5 została zaprezentowana w przeddzień oficjalnego otwarcia salonu motoryzacyjnego w Los Angeles. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki. Wykorzystuje ona lekkie i paliwooszczędne technologie SKYACTIV, a  zaprojektowano ją zgodnie z wytycznymi filozofii stylistycznej KODO – Dusza ruchu.

Zmodyfikowano i udoskonalono niemal każdy element nowej Mazdy CX-5. Kierowca ma poczucie, że samochód idealnie wykonuje jego polecenia. Pasażerowie natomiast mogą cieszyć się jazdą w wyjątkowo komfortowym i świetnie wyciszonym wnętrzu.

Nowa Mazda CX-5 – pełne zanurzenie w SKYACTIV

Nowa Mazda CX-5 w pełni korzysta z zalet technologii SKYACTIV. Samochód można będzie zamówić z jednym z dwóch silników benzynowych – SKYACTIV-G 2.0 oraz SKYACTIV-G 2.5, lub z niskoemisyjnym dieslem SKYACTIV-D 2.2. Wszystkie jednostki napędowe gwarantują płynny, liniowy przybór mocy, znakomitą wydajność paliwową w warunkach codziennej eksploatacji oraz wyjątkowo niski poziom emisji substancji szkodliwych. Ponadto, nowy model wyposażony będzie również w system G-Vectoring Control. To rozwiązanie technologiczne opracowane w duchu Jinba Ittai. Kolejnymi nowościami będą wyświetlacz na szybie czołowej (pierwsze tego typu rozwiązanie w segmencie) oraz zdalnie sterowana pokrywa bagażnika.

Design nadwozia

Zmysłowe i śmiałe stylistycznie nadwozie KODO to podstawa wyjątkowego designu CX-5. Wyróżnia się zwartą sylwetką oraz niezwykłą dynamiką linii i przetłoczeń karoserii. Intensywną grę świateł i cieni dodatkowo podkreśla nowy lakier Soul Red Crystal. Lakier ten stanowi technologiczne rozwinięcie odcienia Soul Red Metallic. Charakteryzuje się o 20% intensywniejszym nasyceniem barwy oraz o 50% większą głębią koloru. Podobnie jak pozostałe lakiery z palety Mazdy, również i powłoka lakiernicza Soul Red Crystal powstaje z wykorzystaniem unikalnej trójwarstwowej technologii Takuminuri. Dzięki niej pojazdy produkowane seryjnie mogą się pochwalić lakierem jakościowo nieodbiegającym od powłok wykonanych ręcznie. Zastosowanie specjalnie w tym celu opracowanego pigmentu oraz drobinek metalu, które w specyficzny sposób reagują na światło, pozwoliło Maździe stworzyć powłokę wyróżniającą się niezwykłą głębią i jakością tekstur.

Sprzedaż

W Japonii nowa Mazda CX-5 dostępna będzie od lutego, poprzedzając premierę na pozostałych rynkach. Jako aktualny lider sprzedaży wśród modeli oferowanych przez japońskiego producenta, CX-5 dostępna jest w ponad 120 krajach i w skali globalnej stanowi jedną czwartą wszystkich sprzedanych samochodów marki. Model ten zdobył dotychczas ponad 90 nagród, w tym tytuł Samochodu Roku w Japonii w latach 2012-2013 oraz liczne wyróżnienia dla najlepszego SUV-a i crossovera.

Nową generację modelu będzie można podziwiać podczas salonu w Los Angeles. Dla zwiedzających dostępny będzie w dniach od 18 do 27 listopada.

Zdjęcia: Mazda