MotoNews.pl

Nowy Volkswagen Tiguan Allspace zadebiutuje w Detroit

20 grudnia 2016

Kategoria | Premiery  Targi
volkswagen-tiguan-allspace 2

W przyszłym roku Volkswagen wprowadzi na rynek nową, większą wersję swojego najpopularniejszego SUVa – Tiguana. Model Volkswagen Tiguan Allspace zaprezentowany zostanie szerokiej publiczności na początku stycznia. Stanie się to podczas targów North American Auto Show (NAIAS) w Detroit. Impreza będzie odbywać się w dniach 8 – 22 stycznia 2017 roku.

Plany sprzedażowe

Siedmioosobowa wersja modelu Tiguan już na początku lata 2017 pojawi się w sprzedaży. Najpierw model Volkswagen Tiguan Allspace zakupić będą mogli klienci z rynków Ameryki Północnej. Następnie producent wprowadzi go na rynek chiński. Na końcu będziemy mogli go nabyć także w Europie.

Volkswagen Tiguan Allspace – więcej szczegółów

Europejska wersja przedłużonego Tiguana otrzyma nazwę Allspace. Natomiast modele sprzedawane na rynkach Chin oraz Ameryki Północnej będą się nazywały po prostu Tiguan.

Jak wskazuje nazwa modelu, nowa wersja charakteryzowała się będzie większym (o 11 cm) rozstawem osi. Co za tym idzie powiększy się przestrzeń przeznaczona dla kierowcy i pasażerów oraz do przewiezienia bagażu. Dzięki temu, podróżujący autem będą mieli jeszcze większe możliwości aranżacji przestrzeni wewnątrz Tiguana. SUVem Volkswagena będzie można przewieźć aż siedem osób.

Dodatkowo Volkswagen Tiguan Allspace, tak samo jak wersja ze standardowym rozstawem osi, będzie mógł być wyposażony w pełną gamę opcjonalnych elementów i systemów zwiększających komfort podróżowania.