MotoNews.pl

Nowy, elektryczny Volkswagen ID. zadebiutuje w Detroit

29 grudnia 2016

VW-Detroit

Zaczyna się era samochodów elektrycznych. Podczas North American International Auto Show (NAIAS, 08-22 stycznia 2017 r.) zostanie zaprezentowane wielofunkcyjne auto nowych czasów. To nowy Volkswagen I.D.

Nowy Volkswagen I.D. – stylistyka

Stylistyka studyjnego pojazdu łączy elementy charakterystyczne dla pierwszych legendarnych samochodów marki Volkswagen z tymi, jakie niesie elektryzująca przyszłość. Podobnie jak model I.D., również to studyjne auto powstało w oparciu o modułową platformę do budowy aut elektrycznych (MEB). Udowadnia, jak duży kryje się w niej potencjał i jak szerokie są możliwości jej wykorzystania.

Od chwili prezentacji modelu I.D. we wrześniu w Paryżu, litery stanowiące jego nazwę stały się synonimem nowej generacji samochodów Volkswagena. Są w pełni elektryczne i współpracują w sieci. Nowy Volkswagen I.D. wyróżnia się ponadto prostą stylistyką i czystością formy, własnym stylem i charakterem. Jego wnętrze stworzono według nowej koncepcji, a całość wykonano z typową dla Volkswagena dbałością o jakość każdego szczegółu.

Także nowy Volkswagen I.D. będzie mógł w przyszłości jeździć w pełni automatycznie. Lekkie przyciśnięcie loga Volkswagena na kierownicy sprawi, że zniknie ona w tablicy rozdzielczej. Gdy kierowca będzie odpoczywał, laserowe skanery, ultradźwiękowe i radarowe czujniki, a także kamery będą monitorowały otoczenie wokół pojazdu i obserwowały innych uczestników ruchu.

Studyjny I.D. łączy historię marki Volkswagen z jej przyszłością w czasach elektrycznej motoryzacji. Koncepcja pojazdu jest rewolucyjna. Auto ma przestronne, wygodne wnętrze, a jego elektryczny napęd pozwala na pokonanie wielu kilometrów. Nowy Volkswagen I.D. daje poczucie wolności, jest autem bezemisyjnym i należy do nowej epoki w motoryzacji.

Zdjęcia: Volkswagen