MotoNews.pl

Nowy IONIQ z napędem elektrycznym już w ofercie marki Hyundai

30 grudnia 2016

Marka, model | ,
Hyundai-IONIQ-Electric 4

Hyundai zaprasza do odwiedzenia swoich salonów w całej Polsce, gdzie dostępna jest już oferta na zakup nowego modelu IONIQ z napędem elektrycznym. Nowy IONIQ to druga odsłona jedynego na świecie modelu oferowanego z trzema różnymi napędami. Do wyboru są: napęd hybrydowy, elektryczny oraz elektryczny z możliwością doładowania z gniazdka.

Hyundai IONIQ to jeden z najoszczędniejszych modeli w swojej klasie, zapewniający jednocześnie radość z jazdy, dzięki dynamice i atrakcyjnej stylistyce.

Nowy Hyundai IONIQ z napędem elektrycznym

Model IONIQ electric został wyposażony w polimerowe akumulatory litowo-jonowe oraz elektryczny silnik synchroniczny prądu przemiennego. Generuje on maksymalną moc 120 KM i maksymalny moment obrotowy 295 Nm. Auto może przejechać nawet 280km. Czas pełnego doładowania wynosi od 30 minut do 12 godzin, w zależności od źródła zasilania.

Systemy bezpieczeństwa oraz nawigacyjno-rozrywkowe

IONIQ wyróżnia się długą listą systemów bezpieczeństwa oferowanych już w wersji podstawowej. Znalazły się na nim m.in.: system autonomicznego hamowania, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu i aktywny tempomat. Dzięki temu model otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Po podłączeniu smartfonu, interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają użytkownikom sterowanie muzyką, funkcjami telefonu i nawigacją na wyświetlaczu samochodu.

Konstrukcja nadwozia

Nowy IONIQ charakteryzuje się także lekką, a jednocześnie sztywną konstrukcją nadwozia. Jest w 53% zbudowana jest ze stali o wysokiej wytrzymałości. Wpływa to pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo ale także na prowadzenie.

Wersje nadwozia i ceny

Nowy IONIQ electric oferowany jest w dwóch wersjach wyposażeniowych Premium i Platinum. Ich cena promocyjna wynosi odpowiednio 149 900 PLN oraz 165 500 PLN.

Pierwsze egzemplarze modelu IONIQ z napędem elektrycznym pojawią się w polskich salonach w kwietniu 2017 roku.

Zdjęcia: Hyundai