MotoNews.pl

Peugeot Instinct Concept – wolność bez granic

28 lutego 2017

Marka, model | ,
Peugeot-Instinct-Concept 6

Kto nie marzył o samochodzie, którego prowadzenie jest całkowicie bezstresowe i umożliwiające stałą kontrolę tego co nas otacza? Takim, który nas rozumie, i zna nas tak dobrze, że potrafi przewidzieć nasze nawet najmniejsze potrzeby? Samochodzie, który jest częścią nas samych. Samochodzie, który usuwa wszelkie przeszkody i sprawia, że wszystko staje się płynne i oczywiste?
Peugeot spełnia te potrzeby pod hasłem wolności: wolności wyboru trybu jazdy i przeżyć, wolności poruszania się. Dowodem jest samochód koncepcyjny Peugeot Instinct Concept.

Zaprojektowanie samochodu autonomicznego jest ekscytującym wyzwaniem. To połączenie przeciwieństw, czyli aktywnej jazdy z trybem autonomicznym, któremu przyświeca jeden cel: dostarczanie wyłącznie przyjemności, wyzwalanie emocji. Peugeot Instinct Concept to pierwszy koncepcyjny samochód autonomiczny, który pamięta o zapewnianiu przyjemności z jazdy. –  Gilles Vidal, Dyrektor Stylu Peugeot

Peugeot Instinct Concept w skrócie

Peugeot Instinct Concept jest zaprojektowany zgodnie z hasłem: wolność. Wolność wyboru trybu jazdy, wolność poruszania się, wolność wymiany informacji pomiędzy urządzeniami. Koncepcja ta odpowiada pragnieniom i potrzebom użytkownika. Peugeot Instinct Concept ucieleśnia nierozerwalny związek pomiędzy marką i pojęciem przyjemności poprzez doświadczenie jazdy autonomicznym pojazdem by Peugeot. Jazda autonomiczna to nadchodząca rewolucja w świecie motoryzacji. Wszyscy producenci będą w stanie wdrożyć tę technologię. O różnicy między markami będzie stanowił sposób jej wdrożenia.

Platforma I.o.T1

Po raz pierwszy na świecie Peugeot ma w pełni działającą platformę I.o.T1 na pokładzie samochodu. To platforma Samsung ARTIK Cloud, która łączy pojazd z chmurą użytkownika. Peugeot Instinct Concept działa w symbiozie ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi, umożliwiając przeżywanie jazdy w całkowicie nowy sposób. Samochód korzysta z danych, którymi kierowca chce się z nim podzielić: danych ze smartfona, smartwatcha czy automatyki domowej.

W dzisiejszych czasach codzienne zajęcia odbywają się w trybie ciągłym. Zarówno w domu, jak i w pracy, w sposobie spędzania czasu wolnego. Peugeot Instinct Conceptprezentuje nową gamę zastosowań, umożliwiających płynne korzystanie z różnych systemów.

Tryby jazdy

Peugeot Instinct Concept oferuje cztery tryby: dwa tryby jazdy z udziałem kierowcy (Drive Boost i Drive Relax) i dwa tryby jazdy autonomicznej (Autonomous Sharp i Autonomous Soft).

Peugeot Responsive i-Cockpit zmienia wnętrze w zależności od sposobu użytkowania, wynikającego z jazdy w trybie autonomicznym. Interfejsy zmieniają konfigurację przed, podczas i po zakończeniu jazdy w zależności od wybranego trybu jazdy i profilu użytkownika.

Niezależnie od okoliczności, kierowca ma całkowitą kontrolę nad systemem Peugeot Instinct Concept. W trybie Autonomous, może wydać polecenie lub wykonać manewr za pomocą i-Device’a znajdującego się na konsoli środkowej.

Peugeot Instinct Concept to samochód z nadwoziem typu shooting brake o ponadczasowym stylu. Aktywne elementy aerodynamiczne podkreślają jego niezwykle wyrafinowaną sylwetkę.

Peugeot Instinct Concept w pełni integruje usługi mobilne z samochodem

Usługi i urządzenia mobilne stały się częścią nas samych. Peugeot postanowił je zintegrować w swoich samochodach w sposób bardziej prosty i naturalny, aby zaoferować swoim klientom bezstresowe, intensywne i bezprecedensowe doświadczenie. Doświadczenie, podczas którego nasi klienci stają się prawdziwymi reżyserami mobilności, zachowując przy tym wolność wyboru. –  Aude Brille, Manager ds. Strategii Peugeot.

Tworząc Peugeot Instinct Concept projektanci  inspirowali się naturą, a w szczególności człowiekiem. Ten ostatni zyskuje większą niezależność dzięki poznawaniu swojego otoczenia. W ten sam sposób Peugeot Instinct Concept korzysta z metody deep learning, czyli uczenia się dla zrozumienia profilu użytkownika. W tym celu platforma I.o.T (Internet of Things) zarządzana przez Samsung ARTIK Cloud, łączy się z urządzeniami jego codziennego życia i przetwarza dane. Pochodzą one ze smartwatchy, smartfonów czy też z portali społecznościowych. Dom również się to tego przyczynia poprzez systemy automatyki domowej – telewizor z dostępem do Internetu, streaming audio, Home Assistant, komputer, itd. Także samochód jest nieocenionym źródłem informacji. Towarzyszy nam w naszym codziennym życiu: typowe przejazdy, ulubione miejsca, nawyki prowadzenia samochodu…
Peugeot i Sentiance, przedsiębiorstwo z branży Data Science, przetwarzają i analizują dane w celu zdefiniowania profilu użytkownika. Analiza jest przeprowadzana dynamicznie, a dane są zbierane w sposób ciągły. Pozwala to modelowi Peugeot Instinct Concept na skonfigurowanie i dostosowanie swoich parametrów dla całkowitego zaspokojenia potrzeb i pragnień użytkownika.