MotoNews.pl

Nowy Opel Insignia debiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie

28 lutego 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Opel-Insignia-Grand-Sport-304404

Dla firmy Opel 87. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (7–19 marca 2017 r.) to przede wszystkim okazja do zaprezentowania nowej Insignii. Na stoisku w centrum Palexpo można będzie po raz pierwszy zobaczyć flagowy model producenta z Ruesselsheim w odmianach: Grand Sport i Sports Tourer. Nowy Opel Insignia zostanie przedstawiony publiczności podczas konferencji prasowej firmy Opel, która odbędzie się 7 marca o godzinie 11:00.

Nowy Opel Insignia w skrócie

Nowy Opel Insignia jest w doskonałej formie. Jak przystało na flagowy model, oparte na nowej architekturze, bezkompromisowo przestronne nadwozie o sportowej sylwetce dużego coupe oferuje wzorowy poziom bezpieczeństwa. Druga generacja Insignii imponuje niezwykłym kształtem, przyjazną atmosferą i zaawansowanymi rozwiązaniami, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych reflektorów Opel IntelliLux LED® i bardzo nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę, takich jak aktywny asystent pasa ruchu, po znakomity wyświetlacz HUD. Ważnym dopełnieniem wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa jest aktywna maska, zapewniająca lepszą ochronę pieszych w razie kolizji z ich udziałem.

 

Ponadto Insignia, jak każdy Opel, jest wyposażona w pierwszorzędne opcje łączności. Pozwalają na zintegrowanie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym. Do tego dochodzi system Opel OnStar, czyli osobisty asystent umożliwiający między innymi skorzystanie z pomocy doradcy OnStar przy rezerwacji pokoju w hotelu oraz wyszukanie miejsca parkingowego. Reasumując: nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny. Czyni go poważnym rywalem nawet dla modeli marek premium.

Nowy flagowy model jest również pierwszym Oplem z ośmiobiegową automatyczną przekładnią, kamerą 360° i inteligentnym napędem na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego. W połączeniu z wysokowydajnymi nowymi turbodoładowanymi silnikami, masą obniżoną nawet o 200 kilogramów w zależności od wersji oraz niżej osadzonym fotelem kierowcy, Insignia Grand Sport i Sports Tourer zapewniają bardziej bezpośrednie wrażenia z jazdy i większą zwrotność niż poprzednie modele Opla z tego segmentu.

Program Opel Exclusive dla tych, którzy chcą wyróżnić się z tłumu

Wraz z nową Insignią w dwóch odmianach nadwoziowych w Genewie zaprezentowane zostaną nowe usługi OnStar oraz nowy program Opel Exclusive. Program ten pozwoli wyróżnić się na tle innych samochodów poprzez skonfigurowanie Insignii zgodnie z upodobaniami jej właściciela. Klienci programu Opel Exclusive będą mieli do wyboru nieskończoną paletę kolorów. Jeżeli ktoś zechce dopasować kolor samochodu do ulubionego krawata albo oczu osoby, którą darzy uczuciem, zespół Opel Exclusive spełni to życzenie.

Oprócz konkretnego koloru w ramach programu Opel Exclusive można będzie wybrać także jedną z trzech wersji wykończenia powłoki lakierniczej nowego Opla. Innowacyjna mieszanka umożliwia nałożenie trzywarstwowej powłoki lakierniczej. Charakteryzuje się ona wyjątkową intensywnością i jednolitością. Powłoka metalizowana odbija z kolei więcej światła. Podkreśla połysk nadwozia. Drobne kryształy zatopione w lakierze perłowym zapewniają pokrytym nim powierzchniom wyjątkowy i naturalny blask.

Oferta Opel Exclusive będzie rozszerzana o dalsze możliwości personalizacji, takie jak skórzana tapicerka, obręcze kół oraz elementy stylistyczne zarezerwowane tylko dla klientów tego programu.

W ramach programu Exclusive firma Opel będzie również wprowadzać nowe rozwiązania cyfrowe, takie jak zdjęcia w ultra wysokiej rozdzielczości 4K prezentowane w salonie sprzedaży czy rzeczywistość rozszerzona, aby klienci mogli poznać szczegółowo swój nowy samochód.

7 w 17

Obydwie odmiany Insignii debiutujące w Genewie — Grand Sport i Sports Tourer — odgrywają ważną rolę w ofensywie produktowej „7 w 17”. W jej ramach w ciągu bieżącego roku na rynek wprowadzonych zostanie w sumie siedem nowych modeli. W tej grupie znajdzie się także rewolucyjna Ampera‑e. Przewyższa ona swoich rywali w segmencie elektrycznym potwierdzonym zasięgiem 520 kilometrów (zmierzonym według nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC). Oprócz tego mamy wyposażoną w napęd na wszystkie koła Insignię Country Tourer dla poszukiwaczy przygód oraz jeszcze wygodniejszego i bardziej funkcjonalnego Opla Vivaro. Na rynku pojawią się także nowe Ople Crossland X i Grandland X. Crossland X dołączy do Mokki X w dynamicznie rozwijającym się segmencie CUV/SUV‑B. Natomiast Grandland X jest propozycją dla klientów poszukujących crossovera z segmentu C.