MotoNews.pl

Nissan X-Trail 4Dogs: psierfekcyjny samochód dla rodziny żądnej przygód

06 marca 2017

Marka, model | ,
426183291 Nissan X Trail 4Dogs

Starając się zaspokoić potrzeby klientów, Nissan zaprezentował nowy, wyjątkowy model. Koncepcyjny Nissan X-Trail 4Dogs udowadnia, że flagowy crossover Nissana jest doskonałym samochodem na rodzinne wyprawy po przygodę, zwłaszcza w towarzystwie czworonogów.  Z badań wynika, że niemal każdy właściciel psa uważa swojego ulubieńca za członka rodziny. Co więcej, ogromna większość twierdzi, że kupiłaby nowy samochód z lepszym wyposażeniem przyjaznym dla psów.

Nissan X-Trail 4Dogs w skrócie

“Psi” bagażnik

X-Trail 4Dogs to crossover wyjątkowo przyjazny dla psów, z bagażnikiem zaadaptowanym na przedział podróżny nawet dla dwóch zwierząt. Bagażnik crossovera zmienił się w idealny kojec dla psów. Kubatura 445 litrów pozwoliła zmieścić w nim szereg innowacyjnych rozwiązań. Każde z nich starannie wybrano pod kątem użyteczności dla psa lub dla jego właściciela.

Komfort i higiena

Na pokładzie Nissana X-Trail 4Dogs można na przykład znaleźć wszystko, co jest potrzebne do umycia psa i zapewnienia mu komfortu po długim spacerze po ulubionym błotku. Zwierzę można umyć wysuwanym i obracającym się o 360° prysznicem, a następnie wysuszyć mokrą sierść za pomocą suszarki. Dzięki wysuwanej rampie pies z łatwością sam wejdzie do bagażnika, nie brudząc błotem właściciela. Potem można włączyć system suszenia, napełniający bagażnik ciepłym powietrzem.

Psy mogą rozłożyć się na luksusowym posłaniu, pić z miski zabezpieczonej przed rozlewaniem się wody i pobierać karmę z pomysłowego podajnika. Bezpieczeństwo w trakcie podróży zapewnia uprząż z mocowaniem w specjalnych zaczepach.

Bezpieczeństwo

W czasie powrotu do domu kierowca i pasażer przedniego fotela mogą mieć psy na oku dzięki innowacyjnej „psiej kamerze”. Została ona pomysłowo zintegrowana z systemem multimedialnym NissanConnect, a właściciel i pies mogą widzieć się nawzajem na siedmiocalowym ekranie w desce rozdzielczej oraz 10‑calowym ekranie LCD zamontowanym w bagażniku. Właściciel może także mówić do psa przez łącze audio, aby w razie potrzeby uspokoić zwierzę.

Funkcjonalność

Końcówki do prysznica i suszarki są przechowywane w specjalnie zaprojektowanej szufladzie, łatwo dostępnej od przodu bagażnika. Dodano również boczne schowki pomagające utrzymać porządek — można w nich przechowywać smakołyki dla psa, torebki na nieczystości i smycz. Nissan X-Trail 4Dogs jest też wyposażony w pionową przegrodę nad tylnymi siedzeniami, oddzielającą bagażnik od przedziału pasażerskiego. Krata jest dostępna jako oryginalne akcesorium Nissana.

Cały bagażnik jest wyściełany łatwą do utrzymania w czystości skórą w dobrym gatunku, z której można szybko usunąć ewentualne zabrudzenia czy psią sierść.

Co na to właściciele psów?

Nissan opracował koncepcyjny model X‑Trail 4Dogs po zapoznaniu się z wynikami ankiety, w której wzięło udział ponad 1300 właścicieli psów. Ankietę przeprowadził The Kennel Club — największa i najbardziej znana brytyjska organizacja promująca zdrowie i dobrostan psów.

 

Wyniki ankiety:

  • Prawie wszyscy właściciele psów (99,9%) uważają swoich ulubieńców za członków rodziny.
  • Podobny odsetek (98,7%) właścicieli wozi swoje psy samochodem.
  • Prawie 90% (88,9%) kupiłoby samochód z wyposażeniem przyjaznym dla psów.
  • Prawie 90% (88,7%) właścicieli wozi swoje psy samochodem przynajmniej raz w tygodniu.
  • Ponad 90% (90,5%) przewozi samochodem psy na trasie, której przejazd trwa co najmniej 10 minut.
  • Ponad połowa (54,7%) chciałaby, aby ich samochód był bardziej dostępny dla psa.
  • Niemal trzy czwarte (71,5%) przewozi psy w bagażniku lub na tylnej kanapie.
  • Ponad połowa (50,9%) jest zdania, że ich samochód jest odpowiedni do transportu psa, bo ma duży bagażnik.

Ryan Gains, dyrektor marketingu ds. modelu X‑Trail, powiedział:

„Z badań jasno wynika, że psy są dla właścicieli ważnymi członkami ich rodzin. Troska o zaspokojenie potrzeb ulubionych zwierząt jest często równie ważna, jak dbałość o wygodę i zadowolenie dzieci. Nissan X‑Trail to samochód dla rodzin lubiących przygody, a Nissan X‑Trail 4Dogs jest rozwinięciem tej koncepcji”.

Nissan X-Trail 4Dogs został zaprojektowany z uwzględnieniem praktyczności w codziennym użytkowaniu. Posłanie dla psa, miskę z wodą i podajnik karmy można łatwo wyjąć z bagażnika, aby zrobić miejsce na przykład na zakupy lub przewóz innego bagażu, kiedy pies akurat nie podróżuje z rodziną. Dodatkowe wyposażenie nie utrudnia także dostępu do koła zapasowego.

X-Trail jest największym przedstawicielem nagradzanej rodziny crossoverów Nissana, do której należą także Qashqai i Juke. Nissan X‑Trail jest dostępny w wersji pięcio- i siedmiomiejscowej. W każdej z nich po złożeniu foteli można uzyskać płaską przestrzeń bagażową o pojemności do 1982 litrów. Wersja pięciomiejscowa, bez względu na wybrany poziom wyposażenia, standardowo oferuje innowacyjny system podziału przestrzeni bagażowej, który umożliwia zamontowanie przegród i półek w 18 konfiguracjach w celu zwiększenia codziennej funkcjonalności pojazdu.

Obejrzyj koncepcyjnego Nissana X-Trail 4Dogs w akcji:

Zdjęcia: Nissan