MotoNews.pl
REKLAMA

Naturalnej wielkości Porsche 911 GT3 RS z klocków LEGO w Galerii Mokotów

27 marca 2017

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Porsche-911-GT3-RS

Porsche 911 GT3 RS to wymarzona zabawka każdego dorosłego fana motoryzacji. Ale ten niezwykły model, kwintesencja tożsamości marki z Zuffenhausen, może też oczarować dzieci. Zwłaszcza jeśli… zbudowany jest z klocków LEGO. Taką właśnie konstrukcję będzie można było obejrzeć w ostatni weekend w warszawskiej Galerii Mokotów.

Podczas tego wydarzenia dzieci mogły bawić się w dwóch strefach przygotowanych przez LEGO, gdzie do ich dyspozycji  pozostawało tysiące kolorowych klocków.  Na fanów czekał także naturalnej wielkości model Porsche 911 GT3 RS w całości zbudowany z klocków LEGO! Samochód jest niewiele mniejszy od oryginału. Pojazd ma 1,3 m wysokości, 1,72 m szerokości, 3,5 m długości i waży 610 kg. Będzie dostępny dla publiczności do 2 kwietnia.

Porsche 911 GT3 RS

Prawdziwe Porsche 911 GT3 RS pojawiło się na rynku przed dwoma laty. Oferowało maksymalny zakres technologii ze świata sportów motorowych, jakim może obecnie dysponować dopuszczona do ruchu, użyteczna na co dzień „911”. Liczne modyfikacje zespołu napędowego, zoptymalizowana aerodynamika oraz lekka konstrukcja Porsche zapewniły mu osiągi jeszcze lepsze od 911 GT3. Z czasem okrążenia Północnej Pętli toru Nürburgring równym 7 minut i 20 sekund, ekstremalnie sportowy samochód pobił nawet historyczny wynik supersportowego modelu Carrera GT – 7 minut i 29 sekund. W ten sposób już w chwili debiutu potwierdził swoją naczelną pozycję w klasie aut wyczynowych.

4-litrowy, sześciocylindrowy bokser o mocy 500 KM (368 kW) oraz 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego, połączony ze specjalnie opracowaną przekładnią PDK pozwalał mu przyspieszać od 0 do 100 km/h w 3,3 s, a od 0 do 200 km/h – w 10,9 s.

Rok później w sprzedaży pojawił się specjalny, ekskluzywny zestaw LEGO Technics Porsche 911 GT3 RS, stworzony w ścisłej współpracy z Porsche AG, odwzorowujący w najdrobniejszych szczegółach kultowe, sportowe auto.

Zdjęcia: Porsche
REKLAMA
REKLAMA