MotoNews.pl

Polska premiera Arteona – awangardowego Gran Turismo podczas Poznań Motor Show

31 marca 2017

Volkswagen-Arteon

Arteon, plasujący się w gamie Volkswagena powyżej Passata, po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Już 4 tygodnie później to awangardowe Gran Turismo marki Volkswagen zadebiutuje w Polsce podczas Poznań Motor Show w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. Tego samego dnia sprzedawcy rozpoczną proces zbierania zamówień.

Volkswagen Arteon łączy elementy stylistyczne typowe dla samochodów sportowych z elegancją i przestronnością klasycznych limuzyn. Pięcioosobowe Gran Turismo zostało zaprojektowane dla tych, którzy poszukują przestronnego auta o sportowej sylwetce, ale funkcjonalnego w codziennym użytkowaniu i wyróżniającego się eleganckimi kształtami oraz wyposażonego w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Volkswagen Arteon – ceny pięcioosobowego Gran Turismo

Pierwszego dnia Poznań Motor Show Volkswagen opublikuje cenniki Arteona. Dzień prasowy otworzy także nową szansę dla chcących zakupić ten model, bowiem Arteona będzie można zamówić w internecie. To pierwszy model Volkswagena oferowany w ten sposób. 30 egzemplarzy wraz z gwarancją otrzymania kluczyków na długo przed innymi już czeka na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Jest to jedyna możliwość, aby zamówić auto z pierwszej partii przeznaczonej na Polski rynek.

Volkswagen wyposażył Arteona w mnóstwo innowacyjnych rozwiązań, między innymi w najnowszej generacji, sterowane gestami systemy multimedialne oraz w systemy wspomagające prowadzenie samochodu. Zarówno na autostradzie, jak i w miejskim korku Arteon potrafi poruszać się niemal autonomicznie. Aktywny tempomat sczytuje ograniczenia ze znaków drogowych i odpowiednio przyhamowuje auto. Samochód wyhamuje samodzielnie przed przeszkodą, kiedy kierowca się zagapi, ponadto przejmie kontrolę nad autem i bezpiecznie się zatrzyma, gdy prowadzący np. zasłabnie. Nowością są także reflektory Arteona, które komunikują się z systemem nawigacyjnym, dzięki czemu zakręty są doświetlane, zanim samochód wjedzie w łuk drogi.

Volkswagen Arteon – od 150 do 280 KM

Pod maską Arteona znaleźć można silniki o mocy od 150 do 280 KM zapewniające znakomite osiągi.

Gran Turismo Volkswagena zaskakuje również bardzo niskimi kosztami eksploatacji – pierwszy przegląd zaplanowano dopiero po przebiegu 60.000 kilometrów. Jedyny koszt, który użytkownik Arteona będzie musiał ponieść do tego czasu będzie związany z wymianą oleju przy przebiegu ok. 30.000 km.

Oprócz awangardowego Arteona, w hali 3a na stoisku o powierzchni 1000 metrów Volkswagen zaprezentuje najnowsze modele ze swojej gamy, wśród nich całą paletę Golfów, w tym klasyczne hatchbacki, rodzinne kombi, hybrydę plug-in oraz ekstremalnie szybkiego Golfa R. Ten ostatni dysponuje silnikiem o mocy 310 KM, który do 100 km/h rozpędza auto w 4,6 sekundy.

Zdjęcia: Volkswagen