MotoNews.pl

Polska premiera Kia Stinger i Picanto podczas Motor Show 2017

04 kwietnia 2017

Kia-w-Poznaniu-4 210317

Najpierw światowa premiera w Detroit i europejska premiera w Genewie, a teraz prezentacja przed polską publicznością podczas Motor Show 2017 w Poznaniu. Kia Stinger została okrzyknięta największą niespodzianką salonu samochodowego w Ameryce, a teraz ma szansę stać się największą gwiazdą wystawy poznańskiej.

Już 6 kwietnia rozpocznie się Motor Show 2017. Targi samochodowe w Poznaniu to świetna okazja by przedstawić szerokiej publiczności swoją ofertę. Na powierzchni 700 m² Kia Motors Polska, wraz z poznańskimi dealerami, przygotowała w tym roku wiele atrakcji w tym dwie polskie premiery. Centralne miejsce ekspozycji zajmą: Kia Stinger oraz Picanto trzeciej generacji w wersji GT Line. Kia Motors Polska zaprezentuje ponadto całą swoją gamę modelową. Publiczność będzie mogła zasiąść m.in. za kierownicą najnowszej Kia Rio oraz Optimy Plug-in Hybrid. Stoisko nabierze sportowego charakteru dzięki ekspozycji wyścigowej Kia Picanto, która już za miesiąc rozpocznie rywalizację w Samochodowych Mistrzostwach Polski – KIA LOTOS RACE.

Polska premiera Kia Stinger

Stinger to emanujący stylem pięciodrzwiowy sedan o sylwetce przypominającej coupe. Auto idealnie wpisuje się w segment klasycznych aut typu Gran Turismo – mocnych i eleganckich. Nad designem tego modelu czuwał Peter Schreyer, szef stylistów Kia Motors oraz Gregory Guillaume, szef stylistów w europejskim oddziale Kia Motors. Właściwości jezdne i precyzja prowadzenia Stingera to natomiast zasługa inżynierów, którymi dowodzi znany z BMW Albert Biermann – od roku 2014 szef działu rozwoju i testów nowych modeli Kia. Stinger przyciąga uwagę estetyką i dbałością o szczegóły oraz imponuje przestronnym wnętrzem wygodnym dla pięciu osób wraz z ich bagażem, stabilnym zachowaniem podczas jazdy i precyzją prowadzenia oraz zwinnością charakterystyczną dla aut z napędem na tylne koła.

Stinger to najmocniejszy samochód produkowany seryjnie w historii marki Kia. W gamie silnikowej znajdzie się 3,3-litrowe V6 twin-turbo o mocy 370 KM. Drugi turbodoładowany silnik benzynowy będzie miał pojemność 2 litrów i moc 255 KM a miłośnicy silników Diesla będą mogli zdecydować się na 200 konną jednostkę o pojemności 2,2 l. Wszystkie jednostki napędowe seryjnie współpracują z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów drugiej generacji. Stinger to pierwszy sedan marki Kia oferowany, do wyboru, z napędem na tylne lub na cztery koła. Kia Stinger pojawi się w Polsce w sprzedaży jeszcze w czwartym kwartale 2017 roku.

Polska premiera nowej Kia Picanto

Picanto trzeciej generacji wyznacza nowe standardy w segmencie małych aut miejskich pod względem jakość wykonania, poziomu funkcjonalności, wyposażenia oraz wyrazistej stylistyki. Projektanci nowego modelu postawili na trzy filary rozwojowe projektu – kompaktowe nadwozie, dynamikę oraz wysoką konkurencyjność. Mocne strony modelu poprzedniej generacji pozostają niezmienione: bezawaryjność, wysoki poziom wyposażenia, dobry stosunek jakości do ceny. Dodatkowo dołożono do nich sporą dawkę funkcjonalnych rozwiązań z zakresu projektowania wnętrza, nowoczesnych technologii oraz agresywny i wyróżniający się design.

Trzecia generacja Picanto robi piorunujące wrażenie. Na pierwszy rzut oka widać spójność stylistyczną z modelem Rio. Ostro narysowany przód auta ma wyróżniać się wśród konkurentów, ma nadać maksymalnie młodzieńczy i pełen energii charakter. To samo można powiedzieć o wnętrzu, które ma swój klimat i jest bardzo dojrzałe jak na segment aut miejskich. Pomimo identycznej długości nadwozia jak w wypadku modelu poprzedniej generacji, nowa Kia Picanto oferuje nabywcom najlepszą w tej klasie aut funkcjonalność, na którą składają się obszerne wnętrze i bagażnik o rekordowej pojemności 255 l (VDA) – 27% większy od poprzednika.

 

Na wyposażeniu standardowym znajduje się system Torque Vectoring Brake – nowa składowa ESP. Nowe Picanto wyposażone jest w zupełnie nowy układ kierowniczy, który sprawia że auto jest łatwiejsze w prowadzeniu szczególnie przy niskich prędkościach – mniejsza liczba obrotów kołem kierownicy pomiędzy skrajnymi położeniami kół ( z 3,8 do 2,4). Liczne modyfikacje w konstrukcji nadwozia i zastosowanie nowych materiałów przyczyniły się do znacznie lepszej izolacji kabiny nowego Picanto.

W efekcie auto oferuje najlepiej wyciszone wnętrze wśród samochodów segmentu A. Z generacji na generację udział stali o wysokiej wytrzymałości (AHSS) w nadwoziu Picanto zwiększył się z 22% do 44%, co zaowocowało zmniejszeniem masy własnej nadwozia o 23 kg przy jednoczesnym wzroście jego wytrzymałości na rozciąganie o 12%. Picanto jest pierwszym samochodem w swej klasie, który będzie oferował autonomiczny układ wspomagania hamowania awaryjnego (AEB). Po raz pierwszy także auto będzie dostępne w wersji GT Line, inspirowanej wyglądem usportowionych modeli spod znaku GT, takich jak cee’d GT i Optima GT.

Samochód będzie dostępny z dwoma benzynowymi silnikami do wyboru o pojemności 1,0 l o mocy 67 KM i 1,25 l o mocy 84 KM. Jednostki napędowe znane z modelu poprzedniej generacji poddano licznym modyfikacjom, które miały na celu zwiększenie ich wydajności oraz osiągów. Nowa Kia Picanto trafi do polskich salonów w kwietniu.

Stoisko Kia znajdować się będzie w hali nr 5. Gospodarzem wystawy będzie koalicja poznańskich dealerów marki Kia, firmy: Delik, Lee Motors, Marvel oraz Szpot. Targi Motor Show rozpoczną się 6 kwietnia od dnia dla mediów i biznesu. Organizatorzy zapraszają szeroką publiczność od piątku do niedzieli (7-9 kwietnia).

Zdjęcia: KIA