MotoNews.pl

Skoda zaprezentuje wnętrze Vision E na targach w Szanghaju

07 kwietnia 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Skoda-Vision-E 2

Skoda zaprezentuje swój samochód koncepcyjny o napędzie elektrycznym na targach w Szanghaju w dniach 19 – 28 kwietnia. Futurystyczny design modelu Vision E ukazuje charakter nowego języka stylistycznego Skody dla przyszłych pojazdów elektrycznych. Najbardziej uderzające cechy nadwozia to m.in. brak słupka B czy nietypowo otwierane drzwi. W jasnym wnętrzu znajdują się cztery pojedyncze fotele obrotowe, a brak centralnego tunelu zapewnia duże poczucie przestrzeni.

„Dzięki Vision E wizualizujemy przyszłość modeli Škody z napędem elektrycznym”, mówi Bernhard Maier, Dyrektor generalny Skody. „Poza pojazdami hybrydowymi typu plug-in, przed 2025 r. będziemy wprowadzać do sprzedaży pięć samochodów elektrycznych w różnych segmentach.”

Wnętrze Skody Vision E

Wnętrze Vision E jest jasne i sprawia wrażenie niezwykle przestronnego. Kontynuacja linii horyzontalnej podkreśla wyraźną sylwetkę modelu. Cztery fotele o kształtach przywodzących na myśl muszle, wyposażone są w innowacyjne oparcia. Dysponując długim rozstawem osi i krótkimi zwisami z przodu i z tyłu, projektanci stworzyli w Vision E ponadprzeciętnie komfortowe wnętrze.

Fotele

Siedzenia są nieco podniesione, dzięki czemu zapewniają dobrą widoczność. Po otwarciu drzwi, fotele obracają się o 20 stopni na zewnątrz, ułatwiając wchodzenie i wychodzenie do samochodu. Po zamknięciu drzwi, fotele powracają do swojego pierwotnego położenia. Pojazd koncepcyjny Skody zapewnia dodatkowy komfort dzięki ergonomicznie zoptymalizowanemu projektowi i mechanice.

Deska rozdzielcza

Centralna część deski rozdzielczej zawiera ekran dotykowy. Oprócz wyświetlacza, na którym wizualizowane są „klasyczne” dane dot. jazdy, Skoda Vision E oferuje dodatkowe ekrany dla pasażerów. Każdy pasażer ma własny ekran, który pozwala korzystać z funkcji informacyjnych i rozrywkowych. Przedni monitor pasażera znajduje się na desce rozdzielczej, a ekrany dla pasażerów z tyłu są wbudowane w oparcia.

Oświetlenie i udogodnienia

We wszystkich drzwiach modelu Vision E znaleźć można Phone Box, umożliwiający indukcyjne ładowanie smartfonów. Dostęp do osobistych ustawień, danych i informacji zawartych na smartfonie, można uzyskać za pośrednictwem indywidualnego wyświetlacza pasażera. Oświetlenie ambiente, które można zaprogramować w dziesięciu kolorach, jest zintegrowane z dekoracyjnymi paskami w drzwiach i pod deską rozdzielczą.

Bagażnik

Pod pokrywą bagażnika kryje się bardzo duża przestrzeń – to dowód, że rozwijając swoje produkty i myśląc o ich przyszłości, marka Skoda nie zapomina o charakterystycznych dla niej i docenianych przez kierowców przemyślanych rozwiązaniach.

Zdjęcia: Skoda