MotoNews.pl

Panamera Sport Turismo i 911 GT3 po raz pierwszy w Polsce

07 kwietnia 2017

Porsche-PMS-2017

Świat obejrzał je miesiąc wcześniej w Genewie. Polscy miłośnicy motoryzacji po raz pierwszy zobaczyli na własne oczy nowe modele Porsche na targach w Poznaniu. Panamera Sport Turismo i wyścigowe Porsche 911 GT3 miały swoją krajową premierę podczas Poznań Motor Show 2017. Oficjalnej prezentacji dokonał Jacek Grzybek, dyrektor marki Porsche w Polsce.

Budujemy wspaniałe samochody, które stają się przedmiotami pożądania. Właśnie dlatego nasza marka jest silniejsza niż kiedykolwiek. W ubiegłym roku dostarczyliśmy polskim klientom 1116 samochodów, o 30% więcej, niż wynosił poprzedni rekord

Mówił o nowych modelach, nawiązując do rekordowych wyników sprzedaży Porsche zarówno na świecie, jak i nad Wisłą.

Panamera Sport Turismo

Ta nowa wersja nadwoziowa zbudowana została w oparciu o odnoszącą liczne sukcesy sportową limuzynę. Stanowi kolejny mocny akcent w segmencie aut luksusowych – w czym również zasługa jej niepowtarzalnej stylizacji. Jednocześnie Sport Turismo z silnikami o mocy do 404 kW/550 KM jest najbardziej wszechstronnym samochodem w klasie. Duży otwór bagażowy, niska krawędź załadunku, zwiększona objętość bagażnika i koncepcja foteli 4+1 sprawiają, że nowy model Panamera oferuje doskonałą kombinację przydatności na co dzień i maksymalnej elastyczności.

911 GT3

W nowej generacji radykalnej „911” połączenie między codzienną jazdą i torem wyścigowym staje się jeszcze bardziej intensywne. Jej sercem jest 4-litrowy wolnossący silnik typu bokser. Ekstremalnie wysokoobrotowa jednostka o mocy 368 kW (500 KM) praktycznie nie różni się od tej stosowanej w rasowym samochodzie wyścigowym 911 GT3 Cup. Przeprojektowane podwozie ze skrętną tylną osią i systematyczna redukcja masy zostały zestrojone specjalnie, by moc silnika zamienić na wyśmienitą dynamikę jazdy. Opracowana na tym samym torze i produkowana na tej samej linii produkcyjnej, co modele wyścigowe, już po raz kolejny sportowa technologia Porsche trafia do cywilnego auta sportowego.

To pokazuje, że motorsport jest synonimem naszej marki. Transfer technologii ze sportów motorowych do samochodów używanych na co dzień zawsze był motorem napędu naszego rozwoju i sukcesów – zapewnił Grzybek.

Co jeszcze na stoisku Porsche?

Dla odwiedzających Poznań Motor Show, Porsche przygotowało kilka stref. Prezentują zróżnicowane podejście do wartości utożsamianych przez każdy samochód Porsche – mocy, prędkości, jakości i emocji. Obok premierowego Porsche Panamera Sport Turismo znajdzie się Porsche Panamera 4 E-Hybrid. Ukazuje kierunek, w którym zmierza marka po nieustającym odnoszeniu sukcesów w motorsporcie dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej. W strefie poświęconej transferowi technologii obok premierowego wyścigowego Porsche 911 GT3 Cup znajdzie się topowa wersja seryjna Porsche 911: Turbo S. W części stoiska otwartej dla publiczności zobaczyć można będzie takie samochody Porsche jak: 718 Cayman, 718 Boxster, 911 Targa 4S, 911 Carrera 4 GTS, Panamera Turbo, Macan Turbo, Macan czy Cayenne GTS. Tequipment Corner będzie można z kolei zobaczyć zastosowanie użytecznych akcesoriów do samochodów Porsche na przykładzie Cayenne S.

Wszystkie te modele można oglądać na Poznań Motor Show do 9 kwietnia do godz. 18.

Zdjęcia: Porsche/motonews.pl