MotoNews.pl

Abarth 695 Rivale: osiągi Abartha, elegancja Rivy

14 czerwca 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Abarth-695-Rivale 07

Ze spotkania dwóch doskonałych włoskich marek, wyróżniających się pod względem technologii, innowacyjności, dbałości o w detale oraz podążania za osiągami, powstał Abarth 695 Rivale, seria specjalna zaprojektowana we współpracy z Rivą. Ta legendarna światowa marka, będąca od zawsze synonimem elegancji i włoskiego stylu, przyczyniła się do stworzenia najbardziej wyrafinowanego Abartha w historii.

Dostępny w limitowanej serii w wersji hatchback i cabrio, Abarth 695 Rivale wyróżnia się swoim wyjątkowym kolorem nadwozia: lakier w dwóch odcieniach Riva Blu Sera (niebieski) i Riva Shark Grey (szary) ozdobiony dwoma liniami w kolorze akwamaryna, przebiegającymi na wysokości linii pasów, nawiązuje do pięknej linii jachtów. Chromowo-satynowe wykończenia klamek drzwi, napis „695 Rivale” na pokrywie tylnej i na błotnikach tylnych oraz chromowo-satynowa listwa na pokrywie tylnej, nawiązująca stylistycznie do wyrafinowanego kształtu jachtu, nadają temu modelowi niepowtarzalnego charakteru, dzięki stylistycznemu podobieństwu do okratowania bocznego nowych jachtów Riva.

Abarth 695 Rivale – spotkani dwóch doskonałych włoskich marek

Temu nieodpartemu urokowi towarzyszy dążenie do jak najlepszych osiągów, popartych ciągłymi usprawnieniami technicznymi, charakterystycznymi dla każdego samochodu marki Abarth: pod maską 695 Rivale kryje się silnik o pojemności 1368 cm3, który gwarantuje maksymalną moc 180 KM oraz moment obrotowy 250 Nm. Stosunek masy do mocy 695 Rivale jest jak w prawdziwym super samochodzie (5,8 kg/KM przy masie 1045 kg), a osiągi są niesamowite: maksymalna prędkość 225 km/h i przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7″. Jest to zatem samochód mogący zadowolić wymagających Klientów poszukujących elegancji, wyrafinowania i osiągów.

Razem z Abarthem 695 Rivale zaprezentował się też 695 Rivale 175 Anniversary, który świętuje 175. urodziny marki Riva powstałej w 1842 roku. Ta superlimitowana edycja wyróżnia się wykończeniami wykonanymi zgodnie z rzemieślniczym kunsztem, połączonymi ze zindywidualizowanymi elementami, specjalnymi felgami, jubileuszowym logo i fotelami przednimi pokrytymi niebieską i czarną skórą, wykończonymi ręcznie. Dostępnych jest 175 sztuk hatchback i 175 cabrio.

Samochód na rozgrzany asfalt, który „powstał z wody”

Celem 695 Rivale jest wyjście poza tradycyjne wartości Abartha i przesiąknięcie niepowtarzalnym urokiem Rivy, by uzyskać ekscytujące osiągi, zestawione z wyrafinowaniem i elegancją na najwyższym poziomie.

Jego styl inspirowany jest najnowszym open Riva „56 Rivale”, jednym z najbardziej eleganckich i najmocniejszych jachtów wyprodukowanych do tej pory w legendarnej stoczni w Sarnico. To cechy wspólne z 695 Rivale, który zapożycza również charakterystyczne dla Rivy elementy, aby podkreślić elegancję i wyróżniający ją charakter. Jacht i samochód łączy kilka elementów stylistycznych, jak klasyczny szary kolor Rivy oraz chromowo-satynowe listwy.

Wewnątrz znajduje się nakładka ochronna progów z włókna węglowego, siedzenia pokryte niebieską skórą, tak samo, jak panele drzwi, czarne dywaniki z niebieskimi wstawkami oraz deska rozdzielcza z włókna węglowego lub mahoniu-wariant dostępny na zamówienie-który nadaje samochodowi bardziej żeglarskiego charakteru. Tak więc, drewno, najbardziej naturalny z elementów, łączy się z zaawansowaną technologią, uzyskując w rezultacie absolutną doskonałość, jaką mają łodzie Riva: perfekcyjne połączenie najwyższej technologii i wysokiej jakości rzemiosła.
Wersja z mahoniu pozwala jeszcze lepiej przekazać sztukę Rivy: oprócz pasa deski rozdzielczej, obejmuje specjalną kierownicę pokrytą niebiesko-czarną skórą z tarczą z mahoniu, obudowę zestawu wskaźników z niebieskiej skóry, gałkę dźwigni zmiany biegów oraz listwę progową z mahoniu.

Doskonała jest również zastosowana w tym samochodzie technologia: w standardzie montowany jest system multimedialny UconnectTM z ekranem dotykowym 7″ HD oraz Apple CarPlay i Android Auto. Nie brakuje też ręcznie klejonej, numerowanej tabliczki, na której, na życzenie, może zostać wpisana nazwa własnego jachtu: jest to oryginalny sposób, aby nowy Abarth 695 Rivale stał się mocnym, lądowym “tenderem”. Charakter Abartha wreszcie dobrze odzwierciedla układ wydechowy Akrapović z rurami wydechowymi z włókna węglowego, hamulce Brembo z czarnymi, stałymi 4-tłoczkowymi zaciskami, 17 calowe aluminiowe felgi Supersport z wykończeniami w błyszczącej szarości zawieszenia Abarth by Koni z technologią FSD (Frequency-Selective Damping).
Dzięki swoim wyjątkowym cechom, Abarth 695 Rivale to Instant Classic i może pełnoprawnie znaleźć się w wąskim gronie Rejestru Abartha, który obejmuje tylko najbardziej ekskluzywne samochody spełniające wymogi techniczne i historyczne, które czynią z nich „kolekcjonerskie unikaty”.

Hołd na 175. rocznicę powstania Rivy

Abartha i Rivę łączy bogata przeszłość i obie te marki stale pracują nad własną spuścizną, by nadać kształt przyszłości. Historia Carlo Abartha i Carlo Rivy to dwie wielkie opowieści, historie dwóch mężczyzn mających marzenia, które przekształciły się w legendę. Obaj mieli odwagę wykraczać swoimi pomysłami poza utarte schematy, obdarowując w ten sposób świat motoryzacji i żeglugi absolutnie doskonałymi markami, które z biegiem lat stały się światowymi ikonami.

To właśnie w 2017 roku Riva kończy 175 lat: sukces, jakim może pochwalić się niewiele firm na świecie. Aby uczcić te specjalne urodziny, Abarth zaplanował superlimitowaną produkcję 695 Rivale, 175 Anniversary: 175 egzemplarzy hatchbacków i 175 cabrio. Jest to edycja, która celebruje włoskie umiejętności poprzez wykonane niezwykle starannie detale jak ręcznie tapicerowane siedzenia z dwukolorowej czarno-niebieskiej skóry z jubileuszowym logo wszytym na zagłówku, wykonana z włóka węglowego deska rozdzielcza z nadrukiem ze specjalnym logo, specjalna numerowana tabliczka wewnątrz auta oraz jubileuszowy znaczek na słupku zewnętrznym. Unikatowy jest również wzór 17-calowych felg.

Zdjęcia: Abarth