MotoNews.pl

Fani terenowych Toyot spotkali się po raz trzeci

21 czerwca 2017

Toyota-Off-Road-Festival 13

Toyota Off-Road Festival wpisał się już na stałe w kalendarz imprez dla pasjonatów off-roadu. W długi weekend, na Autodromie4x4 we Włościejewkach fani i właściciele terenowych Toyot spotkali się już po raz trzeci, aby wspólnie testować możliwości swoich samochodów. Organizatorem zlotu był Land Cruiser Adventure Club.

4-dniowe święto terenowych samochodów Toyoty odbyło się po raz trzeci na pięknych terenach Wielkopolski. Była to dobra okazja do świętowania 10-lecia Autodromu4x4 we Włościejewkach wraz z jego właścicielem, Romanem Wasikiem. Organizatorzy opracowali 1000 km tras według roadbooka, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe po lesie oraz liczne atrakcje na terenie autodromu.

Toyota Off-Road Festival

Z uczestnikami spotkali się trzej podróżnicy i autorzy książek – Piotr Kulczyna, Arkady P. Fiedler i Jacek Jarosik. Podczas Festivalu miała premierę książka Jacka Jarosika „Bradziaga znaczy Obieżyświat”. Oprócz jazd turystycznych można było skorzystać z jazd testowych nowymi crossoverami Toyoty C-HR oraz wypróbować własne auta na torze off-roadowym. Grzegorz Baran, wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar, towarzyszył dzieciom podczas jazdy samochodem rajdowym, aby mogły się poczuć jak Adam Małysz. W Strefie Expo została wystawiona flota 3 Hiluxów opracowanych przez Arctic Trucks oraz jedyny w swoim rodzaju Land Cruiser 80.

„Land Cruiser Adventure Club skupia fanów terenowych Toyot. Raz do roku spotykamy się na ogólnopolskim zlocie, by wspólnie odkrywać szutrowe trasy Wielkopolski, wymieniać się doświadczeniami i miło spędzić czas” – wyjaśnia Michał Horodeński, lider LCAC. – „To także okazja, by spędzić krótki urlop z całą rodziną, w wersji biwakowej, pod namiotem. Jest to dobra alternatywa dla wczasów all inclusive” – dodaje z uśmiechem.

W tegorocznej edycji wzięło udział 96 aut. Wśród samochodów uczestników dominowały oczywiście Land Cruisery, ale nie zabrakło także Hiluxów i innych modeli. Bogata oferta Toyoty w świecie off-roadu była reprezentowana przez Tundrę, Tacomę, Sequoię i RAV4.

Land Cruiser Adventure Club zaprasza wszystkich fanów terenowych Toyot na czwartą edycję festiwalu za rok.

Zdjęcia: Land Cruiser Adventure Club, informacja ComplexPR