MotoNews.pl

Akcesoria M Performance do nowego BMW serii 6 Gran Turismo

18 lipca 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW-6-Gran-Turismo 9

Nowe BMW serii 6 Gran Turismo odznacza się elegancją, wysoką wszechstronnością i wyjątkową dynamiką jazdy. Aby podkreślić jego sportowy charakter, części BMW M Performance będą dostępne już od chwili wejścia modelu na rynek w listopadzie 2017 roku. Zindywidualizowane i zainspirowane sportami motorowymi części umożliwiające doposażenie układu napędowego, zawieszenia, stylistyki zewnętrznej i wnętrza dodatkowo zwiększają dynamikę jazdy.

Ugruntowana wiedza specjalistyczna BMW M GmbH w dziedzinie wyścigów samochodowych, wykorzystana podczas prac rozwojowych, znalazła odzwierciedlenie w autentycznym stylu asortymentu części BMW M Performance. Wszystkie komponenty spełniają wysokie standardy BMW Group w zakresie doboru materiałów, stylistyki i jakości wykonania. Ich montaż w żaden sposób nie wpływa na warunki gwarancji samochodu.

Układ wydechowy BMW M Performance dla BMW serii 6 Gran Turismo

Układ wydechowy BMW M Performance zapewnia nowemu BMW serii 6 Gran Turismo prawdziwie imponujący wymiar akustyczny i wizualny. Nadaje tylnej części auta jedyny w swoim rodzaju wygląd i wzbogaca o sportowe brzmienie. Jest ono jednak również odpowiednie w przypadku dłuższych podróży. Tłumik jest wykonany ze stali nierdzewnej i został opracowany specjalnie dla modeli z silnikiem benzynowym BMW 630i Gran Turismo (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,6 – 6,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 152 – 142 g/km), BMW 640i Gran Turismo (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,4 – 7,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 169 – 159 g/km), BMW 640i xDrive Gran Turismo (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,2 – 7,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 187 – 177 g/km).

Zależnie od silnika i wyposażenia, ma on okrągłe lub trapezowe końcówki rur wydechowych zakończone chromem lub włóknem węglowym. Okrągłe rury wydechowe są zaopatrzone w wytłoczone logo M, a trapezowe mają napis M Performance.

Obręcze kół BMW M Perfromance dla BMW serii 6 Gran Turismo

Dynamika jazdy i atrakcyjny wygląd nowego BMW serii 6 Gran Turismo zyskują dzięki 21-calowym obręczom kół BMW M Performance ze stopów lekkich. Są one produkowane z wykorzystaniem metod kucia zmniejszających ciężar, mają podwójne ramiona ułożone w dwóch poziomach i oferowane są w wersji Bicolor. Na zewnętrznym poziomie ramion i obręczy koła lakier o wysokim połysku łączy się z powierzchniami polerowanymi. Unikalnie zaprojektowane koła wyposażone są w ogumienie mieszane z funkcją jazdy awaryjnej w rozmiarze 245/35 R21 na osi przedniej i 275/30 R21 na osi tylnej.

Sportowy układ hamulcowy dla BMW serii 6 Gran Turismo

Sportowy układ hamulcowy, dostępny również w nowym BMW serii 6 Gran Turismo, optymalizuje dynamikę jazdy, a także oddziaływanie wizualne samochodu. Nawet przy bardzo dynamicznej jeździe hamulce nowego BMW serii 6 Gran Turismo pracują niezmiennie dzięki wentylowanym i perforowanym tarczom hamulcowym o lekkiej konstrukcji oraz czterotłoczkowym zaciskom stałym z aluminium na osi przedniej i jednotłoczkowym zaciskom pływającym na osi tylnej. Lakierowane na czerwono zaciski hamulców sygnalizują użycie technologii BMW M Performance zaczerpniętej ze sportów motorowych.

Elementy nadwoziowe BMW M Performance dla BMW serii 6 Gran Turismo

Czarna atrapa chłodnicy w kształcie nerek BMW M Performance o wysokim połysku nadaje przodowi nowego BMW serii 6 Gran Turismo wyjątkowo dynamiczny wygląd. W połączeniu z czarnymi ramkami kontroli klap powietrza atrapa chłodnicy w kształcie nerek BMW jest idealnie zharmonizowana kolorystycznie.

Obudowy lusterek zewnętrznych BMW M Performance wykonane z włókna węglowego. Elementy z tworzyw wzmocnionych włóknem węglowym (CFRP) są wykonywane ręcznie. Kilka warstw lakieru i wykończenie o wysokim połysku zapewniają powierzchniom pojazdu uderzającą intensywność. Folia BMW M Performance Frozen Black doskonale podkreśla eleganckie sportowe linie i harmonijne proporcje nowego BMW serii 6 Gran Turismo. Matowe czarne i szare listwy są idealnie dopasowane do geometrii samochodu.

Elementy wystroju wnętrza BMW M Performance dla BMW serii 6 Gran Turismo

Szczególną atrakcją w kokpicie jest sportowa kierownica BMW M Performance. Miejsca uchwytu obite alcantarą, duże wypustki na kciuki i lekko spłaszczony dół sprawiają, że trzyma się ją z przyjemnością.  Zapewnia przy tym optymalny chwyt oraz bezpośrednią reakcję układu kierowniczego. Miękka skóra nappa w górnej i dolnej części oraz na wykończeniu koła kierownicy ze srebrnoszarym szwem krzyżykowym i czerwonym znacznikiem na godzinie dwunastej dopełniają dynamicznego wzornictwa sportowej kierownicy BMW M Performance. Jest ona również wyposażona w manetki ręcznej zmiany biegów w połączeniu z 8-stopniową sportową skrzynią biegów Steptronic. Asortyment produktów BMW M Performance do kokpitu obejmuje także dywaniki podłogowe.

Opcje doposażenia dostępne w asortymencie BMW M Performance będą obowiązywały od momentu wprowadzenia na rynek nowego BMW serii 6 Gran Turismo. Wszystkie produkty są częścią oferty oryginalnych akcesoriów BMW. Ich sprzedaż i montaż odbywa się w sieci dealerskiej BMW, spółkach zależnych BMW i w serwisach BMW.

Zdjęcia: BMW