MotoNews.pl

Nowe duże vany Opel Vivaro Tourer i Kombi Elegance

22 sierpnia 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Opel-Vivaro-Tourer-308319

Opel Vivaro wykazuje się talentami w wielu dziedzinach. Jest elastycznym i niezawodnym partnerem w pracy, a przy tym skutecznie pełni rolę samochodu dostawczego. Dzięki wielu opcjom konfiguracji ten uniwersalny model jest najlepiej sprzedającym się pojazdem użytkowym Opla. Teraz, po wprowadzeniu na rynek wyjątkowo wygodnych i wszechstronnych odmian osobowych Vivaro Tourer i Vivaro Kombi Elegance, Vivaro otwiera nowy rozdział w swojej historii.

Te dwie nowości, wkrótce dostępne w systemie zamówień, mają pierwszorzędne wyposażenie i oferują komfort porównywalny z samochodami osobowymi, w tym różnorodne konfiguracje foteli oraz innowacyjne technologie i systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Przykładowymi elementami wyposażenia standardowego są tempomat z ogranicznikiem prędkości, obszyta skórą kierownica oraz światła przeciwmgielne oferowane w obydwu wariantach. Podczas premiery, która odbędzie się na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie (IAA, 14–24 września), Vivaro Tourer niewątpliwie olśni zwiedzających detalami stylistyki.

„Nowe odmiany Opla Vivaro do przewozu osób – Tourer i Kombi Elegance – otwierają przed naszymi klientami szerokie możliwości wykorzystania tych pojazdów. Vivaro spełnia teraz najwyższe wymagania w zakresie wygody i elastyczności zarówno w roli komfortowego firmowego busa, jak i towarzysza podróży biznesowych lub rekreacyjnych” — powiedział Steffen Raschig, dyrektor działu pojazdów użytkowych w firmie Opel.

Opel Vivaro Tourer: profesjonalny bus z cechami saloniku biznesowego

Dzięki licznym możliwościom konfiguracji wnętrza nowy Opel Vivaro Tourer ma cechy umożliwiające mu pełnienie funkcji podróżnego saloniku biznesowego. Drugi rząd siedzeń, składający się z trzech niezależnych foteli z podłokietnikami przy miejscach skrajnych, jest standardowo montowany w uniwersalnym busie dla VIP‑ów na systemie prowadnic. Aby ułatwić dostęp do trzeciego rzędu siedzeń, również zamontowanego w prowadnicach, zewnętrzne fotele w drugim rzędzie można łatwo złożyć do przodu dzięki funkcji Easy Entry. Ponadto, tę wersję Vivaro można zamówić z opcjonalnymi drugimi drzwiami przesuwnymi.

Osoby, które zechcą korzystać z Vivaro Tourer jak z nowoczesnej, mobilnej sali konferencyjnej, mogą po prostu odwrócić drugi rząd siedzeń o 180 stopni, tworząc przestrzeń sprzyjającą rozmowie. Ten przestronny van może stać jeszcze bardziej komfortowy dzięki dwóm opcjonalnym fotelom obracanym o 360 stopni oraz składanemu stołowi. Laptopy i inne urządzenia mobilne można z łatwością podłączyć do dwóch portów USB i gniazda 220 V (do 300 watów), usytuowanych przy drugim rzędzie. Całe wnętrze jest standardowo osłonięte i wykończone, zapewniając odpowiednią biznesową atmosferę. Sufitowe lampki LED dają łagodne światło, automatyczna klimatyzacja z przodu i klimatyzacja sterowana manualnie z tyłu zapewniają komfort termiczny we wnętrzu, a standardowe przyciemniane tylne szyby gwarantują prywatność. Całość może zostać uzupełniona opcjonalną tapicerką skórzaną.

Osoby podróżujące na przednich fotelach również mogą cieszyć się praktycznym komfortem. Standardowym wyposażeniem jest dwuosobowa kanapa pasażerów pierwszego rzędu ze zintegrowanym schowkiem. Opcjonalnie, można zamówić regulowany w sześciu kierunkach fotel, wyposażony standardowo w podparcie kręgosłupa lędźwiowego i boczną poduszkę powietrzną. Oprócz przyjemnej w dotyku, obszytej skórą kierownicy, nowoczesne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu sprawiają, że jazda jest bardziej relaksująca: czujniki parkowania z tyłu zapobiegają uderzeniom i zadrapaniom podczas manewrowania; opcjonalnie dostępna jest również kamera cofania. Wycieraczki i reflektory przednie uruchamiane są automatycznie w razie potrzeby. Statyczne światła doświetlające zakręt zapewniają lepszą widoczność. Vivaro Tourer ma również diodowe światła do jazdy dziennej.

Dostępne są cztery różne systemy multimedialne zapewniające rozrywkę na znakomitym poziomie, w tym opcjonalny Navi 80 IntelliLink podający informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. 7‑calowy, kolorowy ekran dotykowy, przyciski na kierownicy oraz sterowanie głosowe zapewniają łatwą obsługę systemu. Dzięki cyfrowej łączności moduł nawigacji może także dostarczać kierowcy w czasie rzeczywistym informacje na temat sytuacji na drogach oraz proponować alternatywną trasę omijającą utrudnienia w ruchu.

Mocny charakter: szykowne nadwozie, wygodne wnętrze

Vivaro Tourer wyróżnia się też wyglądem zewnętrznym, podkreślonym czarnymi klamkami drzwi i tylnej klapy oraz błyszczącymi oprawami lusterek bocznych. Dodatkowo dostępne są mocno przyciemniane szyby za słupkiem B oraz 17-calowe dwukolorowe obręcze kół ze stopów lekkich. Ci, którzy pragną jeszcze wyższej klasy wnętrza, mogą wybrać elegancką tapicerkę skórzaną oraz pakiet stylizacji Irmscher.

Opel Vivaro Kombi Elegance: niezwykle przyjemne dojazdy do pracy

Opel Vivaro Kombi sprawdził się w przewozach pasażerskich do 9 osób, na przykład przy dojazdach do pracy. Nowy Kombi Elegance jest wygodnym minibusem pasażerskim i rodzinnym. Kierowca może cieszyć się wygodą regulowanego w sześciu kierunkach fotela z podparciem odcinka lędźwiowego i podłokietnikiem, a jednocześnie mieć wszystko pod kontrolą dzięki dostępnej w standardzie obszytej skórą kierownicy. Dwójka pasażerów z przodu ma do dyspozycji wygodne, wyprofilowane fotele.

Tylne kanapy mają standardowo podłokietniki, drugi i trzeci rząd siedzeń można wymontować bez użycia narzędzi, a oparcie trzeciego rzędu składa się na płasko. W pełni osłonięte i wykończone boczne ścianki i opcjonalna wykładzina na podłodze dodają wnętrzu przytulności. Wersję Kombi Elegance można również zamówić z drugimi drzwiami przesuwnymi dla łatwiejszego wsiadania i wysiadania. Manualnie sterowana klimatyzacja dla kierowcy/pasażera z przodu oraz przestrzeni zajmowanej przez pasażerów z tyłu zapewnia stałą, przyjemną temperaturę w całym samochodzie.

Jak wszystkie odmiany Vivaro, Kombi Elegance może uzyskać sportowy wygląd dzięki pakietowi Sport. Pasy po bokach samochodu i na masce silnika nadają mu wyjątkowo dynamicznego wyglądu, a dopasowane kolorystycznie 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich dopełniają sportowego stylu.

Rodzina dużych vanów Opla będzie dalej się powiększać. Trzecia wersja bardzo praktycznego osobowego vana zostanie wprowadzona już wkrótce, uzupełniając gamę modelu Vivaro.

Zdjęcia: Opel